Wywiad z Prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim

- Propozycja 800Plus została wcześniej uzgodniona, obliczona i przygotowana. Program 500Plus działa, przynosi pozytywne efekty, ale jego wartość została zahamowana przez inflację. Podniesienie programu będzie rekompensować skutki inflacji. Rząd PO nie dotrzymywał obietnic. Nie rozumiem Donalda Tuska, który mówi, żeby wprowadzić 800Plus od 1 czerwca, ponieważ to on mówił, że z 500Plus korzystają osoby uzależnione od alkoholu. Podwyższenie 500+ od tego roku jest niemożliwe m. in. przez to, że budżet na ten rok został przyjęty. To, co proponuje D. Tusk to nerwowa reakcja na nasze propozycje - oznajmił Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas wywiadu dla Polskiego Radia 24.

Jak dodał, sprawę bezpłatnych autostrad państwowych postaramy się rozwiązać szybko, żeby to rozwiązanie funkcjonowało od najbliższych wakacji.

- Opłaty na autostradach prywatnych zostaną zniesione do roku czasu. To oznacza prawo do podróżowania za darmo dla wszystkich osób korzystających z samochodów spalinowych. W przyszłorocznym budżecie starczy pieniędzy na wprowadzenie naszych programów społecznych. Obecnie trwa procedura legislacyjna wprowadzenia na stałe 14Emerytury - poinformował.

Zapraszamy do wysłuchania i zapoznania się z całą rozmową.

https://polskieradio24.pl/5/1222/artykul/3170559,jaroslaw-kaczynski-o-800-ta-podwyzka-spowoduje-ze-realna-sila-nabywcza-tego-plus-bedzie-wieksza?fbclid=IwAR3BWCc4uhP3mdMEqHrIBtVByUdz9enxof9XXV8PpnQ8SX46V_j7e5cD2iU

Lista aktualności