Słowa zamieniamy w czyny

- Marką naszego rządu jest wiarygodność, ponieważ nasze obietnice przekuwamy w czyny. Wiemy jak realizować złożone obietnice i jednocześnie zachować stabilność finansów publicznych. Zmieniliśmy rządy PO, które były rządami oszustw na rządy demokracji - zaświadczył Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji w KPRM.

Wspomniał, iż słowo dane wyborcom jest święte, dlatego robimy wszystko, aby realizować nasze obietnice.

- Ważne jest to, że w Polsce jest niski wskaźnik bezrobocia, a obecnie jest zatrudnionych ponad 17 mln Polaków - to rekord. Przypomnę, że nasi przeciwnicy mówili, że Polacy nie będą pracować, gdy wprowadzimy 500Plus.Nasi poprzednicy postawili bramki na autostradach, my z tym kończymy. Autostrady są bezpiecznymi drogami i korzystanie z nich poprawi bezpieczeństwo w ruchu drogowym, a jednocześnie zniesienie opłat pozwoli na udostępnienie ich dla wszystkich. Zniesienie opłat na autostradach to także szansa dla pracowników, dla pracodawców. Rząd przyjął projekt ustawy o zmianie dotyczącej autostrad płatnych. Zaprzestanie opłat na autostradach jest głównym celem tego projektu, a w następnie także na odcinkach koncesjonowanych. W Polsce drogi te będą darmowe. Musi to bardzo wyraźnie wybrzmieć - poinformował.

- Rząd przyjął projekt ustawy o zmianie ustawy o autostradach płatnych. Zaprzestanie opłat płatnych na autostradach jest głównym celem tego projektu, a w następnie na odcinkach koncesjonowanych. W Polsce drogi te będą darmowe. Musi to bardzo wyraźnie wybrzmieć. Wzrost ruchu na autostradach dzięki zniesieniu opłat będzie zwiększeniem bezpieczeństwa dla podróżujących. Wiele osób do tej pory nie korzysta z autostrad ponieważ omija je w celu niknięcia opłat za przejazd. Dzięki wprowadzeniu projektu ulegnie to zmianie - stwierdził Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk.

- Podjęliśmy szybkie działania, aby chronić polską wieś przed negatywnymi skutkami wojny na Ukrainie. Przygotowaliśmy konkretne rozwiązania dla rolników, które zakładają między innymi dopłaty do zbóż, nawozów oraz paliwa. Wsparcie do sprzedanych zbóż we wszystkich formach będzie udzielane dla wszystkich do pierwszych 300 ha. Dopłata do pszenicy od 15 maja do 30 czerwca bieżącego roku zamiast - jak do tej pory - 2200 zł, wyniesie 3 025 zł do ha. - oznajmił Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Lista aktualności