Wygrana będzie nasza

- Tutaj w 1989 roku zaczynałem swoją legalną karierę polityczną. Dziś, tak jak w 89. roku stoimy przed najważniejszymi wyborami - one będą decydować o losie Polski. Nasze hasło: Bezpieczna Przyszłość Polaków wyraża to w czym skutecznie działamy. Zależy nam na losie Polaków. Nasi przeciwnicy nie przejmowali się seniorami. Nasz rząd dba o seniorów, dba o bezpieczeństwo wewnętrzne i zewnętrzne Polski. Na Zachodzie bezpieczeństwo kobiet jest zagrożone, ale u nas tak nie jest – mówił Premier, Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas konwencji w Elblągu.

Jak dodał, nasi poprzednicy chcieli sprowadzać tysiące imigrantów do Polski.

- D. Tusk kwestionował budowę muru na granicy. My na polsko-białoruskiej granicy postawiliśmy barierę i granica została obroniona. Bezrobocie w tym regionie było duże, ale za naszych rządów spadło tu niemal dwukrotnie. Kwestie bezpieczeństwa poruszamy w referendum. Druga strona uważa, że nie można łączyć referendum z wyborami, ale to nie jest prawda. Nie ma w tej kwestii żadnych przeszkód prawnych. 15 października będziemy wybierać pomiędzy bezpieczeństwem, a tym czy decyzje dotyczące naszego państwa będą konsultowane z Berlinem lub Brukselą. Zapowiedzi D. Tuska nt. tego, co zrobi po wygranych wyborach oznaczają koniec praworządności w Polsce – poinformował.

Wspomniał, że chcemy, aby sądy były obiektywne, a nie takie jak z doktryny Sł. Neumanna. Zapewniam, że tym razem reforma sądownictwa nam się uda!

- Nie dajmy się nabrać na R. Trzaskowskiego! D. Tusk nie ma poglądów, ale R. Trzaskowski jest skrajnym lewicowcem. W tej kampanii różne chwyty będą stosowane i trzeba na nie być czujnym. PO mówi o piekle kobiet, ale to piekło kobiet było właśnie za ich rządów. Oni kobietom podnieśli wiek emerytalny. Za rządów PO-PSL kobiety nie były bronione przed oprawcami domowymi. Dziś kobiety i dzieci są chronione.

Mówił, iż nasze ugrupowanie ma program, który liczy 150 punktów rozpisanych na 300 stron.

- Ten program jest spójny i przeliczony. Dziś Polska się zbroi. Nasi poprzednicy likwidowali jednostki wojskowe - my zapewniamy bezpieczną przyszłość Polaków w sferze militarnej, społecznej i finansowej. Doganiamy Zachód i chcemy zrealizować nasz program, który na to pozwoli. Potrzebna do tego jest dobra władza. Władza, która kocha Polskę. My Polskę kochamy!

Lista aktualności