Ustawa o darmowych autostradach w Sejmie

W środę 24 maja odbyła się konferencja prasowa Prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego oraz Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka, gdzie ogłoszono realizację obietnic programowych, które zostały ogłoszone na Konwencji PiS "Programowy UL".

- 10 dni temu zakończyła się konwencja "Programowy UL". Rząd właśnie przystąpił do realizacji naszych obietnic o darmowych autostradach, darmowych lekach dla seniorów 65+ oraz dzieci do 18. roku życia. Rząd będzie również pracował nad waloryzacją programu Rodzina 500+ do kwoty 800 zł, co będzie obowiązywało od 1 stycznia 2024r. - powiedział Prezes PiS Jarosław Kaczyński. 

Minister Infrastruktury ogłosił, że projekt ustawy o darmowych autostradach jest już w Sejmie.

- Ministerstwo Infrastruktury przygotowało ustawę o wprowadzeniu darmowych autostrad krajowych. Rada Ministrów przyjęła ten projekt ustawy, a teraz będzie on procedowany w Sejmie. Mam nadzieję, że prace legislacyjne nad ustawą będą przebiegać w ten sposób, że zostanie ona przyjęta na tym posiedzeniu Sejmu. Liczę na to, że Senat również szybko przystąpi do prac nad tym projektem - powiedział Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk.

- Realizujemy nasze zapowiedzi z "Programowy UL". Prawo i Sprawiedliwość pokazuje swoją sprawczość i wiarygodność - oznajmił Rzecznik PiS Rafał Bochenek.

Lista aktualności