Sprawdzamy Tuska

We wtorek 23 maja odbyła się konferencja Rzecznika PiS Rafała Bochenka oraz Europosła Tomasza Poręby pod hasłem: „Sprawdzamy Tuska”. Europoseł Tomasz Poręba podkreślił, że w polityce najważniejsza jest sprawczość.

- W polityce najważniejsza jest sprawczość i prawdomówność. D. Tusk mówił o programie 500+ coś innego niż teraz przed wyborami. Dziś D. Tusk próbuje kreować się na osobę, która troszczy się o polską rodzinę - powiedział.

Wymienił rozwiązania i programy korzystne dla Polaków, które wprowadziło Prawo i Sprawiedliwość.

- Wprowadziliśmy kwotę wolną od podatku do 30 tys. zł. Podczas głosowań w Sejmie Platforma Obywatelska była przeciwko temu rozwiązaniu, podobnie było z obniżeniem PIT z 17% do 12%. Platforma Obywatelska nie poparła także podniesienia drugiego progu podatkowego z 85 tys. zł do 120 tys. zł. PO nie poparło również programu 500 Plus. Politycy Platformy mówili, że 500+ to rozdawnictwo - oznajmił.

Zaznaczył, że ważne jest mówienie o tym, jaki stosunek politycy PO mają do prowadzonej polityki społecznej przez Prawo i Sprawiedliwość.

- Trzeba mówić o tym, jak politycy PO głosowali ws. 500+, czy za obniżenia podatków. Platforma Obywatelska nie jest wstanie zrealizować tego, co deklarują - ich przekaz jest zakłamany. Chcemy przypomnieć wypowiedzi polityków PO ws. wprowadzonych przez Prawo i Sprawiedliwości programów. Ważne, aby przestrzec tych, którzy jeszcze nie wiedzą na kogo oddać głos w najbliższych wyborach - poinformował.

Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości przypomniał czym były rządy PO-PSL dla Polaków.

- D. Tusk uznał, że oszustwo obywateli da PO dodatkowe punkty w wyborach. Polacy są mądrzy i pamiętają nastawienie Platformy do prowadzonej polityki społecznej przez Prawo i Sprawiedliwość. Rządy Platformy to: gigantyczne bezrobocie, duży deficyt budżetu państwa i skrajne ubóstwo w polskich rodzinach. My to zmieniliśmy i działamy dalej - zaznaczył.

Lista aktualności