Realizujemy obiecany program

- Nasz dobry program trwa i będzie realizowany, ale również są sprawy doraźne, gdzie trzeba reagować. W czasie kryzysu nie możemy dać się okłamać, bo widzimy w Polsce wielką ofensywę kłamstwa. Dziś mamy próbę, o której mówił Premier Morawiecki - próbę przefarbowania. Nasi przeciwnicy prowadził politykę, która szkodziła Polsce, a także Ukrainie. Oni prowadzą teraz politykę kłamstwa - mówił podczas spotkania z mieszkańcami Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Zaznaczył, iż od początków rządów PO kłaniało się Rosji.

- Donald Tusk chciał się porozumieć z Rosją "taką jaka ona jest" - o tym mówił w Sejmie. Ale były również widoczne relacje, które godziły w nasze bezpieczeństwo. Polityka rządu Tuska była oburzająca. Ale tak samo było z zamachem pod Smoleńskiem, gdzie całkowicie oddano śledztwo Rosji. Później stworzono kampanię przeciwko wszystkim tym, którzy 10 kwietnia 2010r. zginęli. Wprowadziliśmy różnego rodzaju dopłaty, czy stosujemy przedsięwzięcia, żeby zamrozić ceny gazu. Wprowadziliśmy regularną cenę, która nie wzrośnie dla rodzin, które zużyją rocznie 2000 kWh. Wprowadziliśmy m. in. dopłaty do węgla. Robimy wszystko, aby żyło się łatwiej. Przeprowadzimy ten proces, który pozwoli szpitalom, czy szkołom na niższe ceny energii. Ale jednocześnie zapewniam, że węgla do końca sezonu grzewczego wystarczy - zaświadczył.

Jak wspomniał, my służymy wszystkim obywatelom, bo władza musi pomagać ludziom.

- Wiemy, że jest dużo lęków związanych z kryzysem energetycznym, ale robimy wszystko, by nie doprowadzić do schładzania gospodarki i masowego bezrobocia. Robimy wszystko, żeby Polacy ten trudny okres przetrwali. Mamy na uwadze osoby o niskich dochodach. Działamy również, aby obniżyć ceny węgla. Sprawy bezpieczeństwa są priorytetem. Musimy robić wszystko, żeby Rosja nas nie napadła. Ale inni pomagają tym, którzy sami się bronią - tak jest na Ukrainie. Ukraińcy się bronią i ich sprawa trwa - dodał.

Jak zaświadczył, nie chcemy wojny, chcemy odstraszać.

- Jesteśmy w silnym sojuszu NATO i mamy środki na to, aby modernizować armię. Robimy to wszystko po to, by Polska była państwem silnym i liczącym się. Były takie plany, żeby Polska się rozwijała, ale pod wpływem Niemiec. My mówimy temu: NIE! Nie zgadzamy się na Unię Europejską pod przewodnictwem Niemiec, a na to godzą się nasi przeciwnicy. To, co przed nami, to starcie o polską demokrację, ale również o niepodległości. Mówi się wiele o zjednoczeniu wśród państw Unii Europejskiej, a gdy to się stanie, to wtedy stracimy suwerenność i przestaniemy być obywatelami. Mamy szansę na zwycięstwo. Do wyborów jest około rok, ale musimy podjąć wielki wysiłek - mówię do wszystkich członków partii, ale również sympatyków. Będziemy kontynuować nasz program i wprowadzić nowe. Bądźmy pełni wiary w nasze zwycięstwo. Ale bądźmy również pełni wiary w Polskę i nasz Naród. Zwyciężymy! - poinformował.

Lista aktualności