Polska rośnie w siłę

- Potwierdziły się informacje o częściowej mobilizacji w Rosji. Putin chce kontynuować swoją grabież i wojnę na Ukrainie. Na oczach świata i za wszelką cenę chce zmieniać granice i mapy, a my nie zgadzamy się na takie działania. Musimy pokazywać naszą siłę obronną. Jesteśmy częścią największego sojuszu militarnego świata czyli NATO. Razem wspieramy Ukrainę w walce o wolność i bezpieczeństwo Europy - mówił Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji w Nowej Dębie.

Jak zaznaczył, niektórzy przywódcy Europy, już lata temu popadli w pewnego rodzaju śpiączkę i uważali, iż armia w XXI wieku nie jest potrzebna.

- Szczególnie teraz wiemy, że armia jest niezbędnym fundamentem spokoju i bezpieczeństwa w każdym państwie. Dzięki dobrej współpracy z naszymi sojusznikami oraz rozbudowie Wojska Polskiego i naszej armii - bezpieczeństwo Polski znacząco wzrasta i jest to naszym priorytetem. W czasach naszych poprzedników, wojsko rozpadało się i wcale nie było wzmacniane oraz modernizowane. Rząd Prawa i Sprawiedliwości radykalnie zmienia te fatalne działania oraz naprawia błędy opozycji, a polska armia rośnie w siłę na naszych oczach - dodał.

Stwierdził, że zwiększamy od przyszłego roku wydatki na obronność.

- Przeznaczamy z PKB kolejne miliardy - bo bezpieczeństwo i spokój naszych rodaków jest bezcenne i najważniejsze. Dzięki rozbudowie armii, dostawach nowego sprzętu stajemy się silniejsi. Wspieramy polski przemysł zbrojeniowy, oraz zwiększamy znacząco liczebnie naszą armię. Nie ma silnego państwa bez stabilnej i rozwiniętej armii. Dbamy o to szczególnie, pomimo kryzysu globalnego i zawirowań na świecie. To nasze priorytety! Dziękuję naszym żołnierzom, oraz wszystkim członkom NATO za trud oraz wspólne i systematyczne szkolenia. Ta ciężka praca służy i jest fundamentem bezpieczeństwa Rzeczypospolitej - poinformował.

Lista aktualności