Polacy są wspaniałym Narodem

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek 17 września uczestniczyła w Pikniku Wojskowym w Legnicy.

- Dziś od rana w Legnicy króluje Wojsko Polskie, ponieważ obchodzimy rocznicę rosyjskiej napaści na Polskę. Czcimy Sybiraków oraz polskich żołnierzy walczących z rosyjskim okupantem. Ale dziś również mija XXX rocznica wyjścia wojsk radziecki z Polski. Dziś Polska jest wolna i cieszymy się, że mamy tutaj Wojsko Polskie - powiedziała.

Oznajmiła, że Polacy podczas Pikników Wojskowych mogą dowiedzieć się w jaki sposób jest modernizowana polska armia.

- Polski mundur zawsze był dla nas wyjątkowy, a żołnierzy zawsze darzyliśmy szacunkiem. Żyjemy w czasie zagrożeń. Pikniki wojskowe, które organizujemy mają za zadanie pokazać Polakom na co wydajemy pieniądze, jak jest modernizowana polska armia. Cieszę się, że mieszkańcy Legnicy będą mogli porozmawiać dziś z żołnierzami o ich służbie - stwierdziła.

Zaznaczyła, że celem rządu Prawa i Sprawiedliwości jest Wojsko Polskie liczące 300 tys. żołnierzy.

- Za rządów PO-PSL Wojsko Polskie liczyło około 95 tys. żołnierzy - dziś jest to 175 tys. żołnierzy. Chcemy, aby wojsko liczyło 300 tys. żołnierzy, dlatego zachęcamy młodych ludzi do wstąpienia do armii. 15 sierpnia Polacy pokazali, jak wspaniałą wspólnotę tworzymy i jakimi wartościami się kierujemy. Polacy są wspaniałym Narodem - podkreśliła.

Lista aktualności