Mniejsze miejscowości rozwijają się dzięki Program Strategicznym

- Jesteśmy z Premier Beatą Szydło w powiecie wołomińskim, w gminie Poświętne, w miejscowości, która pięknie się nazywa Nowe Ręczaje. Mieszkańcy mogą się cieszyć nowoczesną szkołą z nowoczesną salą sportową. Przed tym, kiedy rząd Prawa i Sprawiedliwości sformował Program Inwestycji Strategicznych, z którego to programu dofinansowanie tej inwestycji zostało przeprowadzone, był podział na Polskę A i Polskę B. Niestety Nowe Ręczaje mieściły się w tej Polsce B, niezauważanej przez rządzących. Odkąd rządy przejęło Prawo i Sprawiedliwość, to od 2015 roku wspieraliśmy Polskę lokalną. Rezultat właśnie wszyscy mogą zobaczyć. 90% kosztów tej inwestycji pokrył polski rząd. To jest inwestycja w bezpieczeństwo, w wychowanie dzieci i młodzieży. To inwestycja w lepszą przyszłość dla naszego kraju.  Jest z nami wójt gminy Poświętne, Pan Sylwester Niźnik, oraz Starosta wołomiński, Pan Adam Lubiak. To we współpracy z Powiatem wołomińskim i z Gminą Poświętne oraz z polskim rządem Prawa i Sprawiedliwości doszło do zrealizowania tej inwestycji - nowoczesnej szkoły wraz z halą sportową. Chcę bardzo mocno podkreślić, że ludzie Prawa i Sprawiedliwości są wiarygodni. My dotrzymujemy zobowiązań – powiedział Przewodniczący KP PiS Mariusz Błaszczak.

 - Mamy naprawdę sporo do opowiedzenia, jak dużo zrobiliśmy w Polsce lokalnej w ciągu naszych rządów. Nowe Ręczaje jest przykładem tego, jak mała miejscowość, gmina, w której żyje nieco ponad 6 tysięcy osób, dostała swoją szansę, a dzieci, które tutaj się uczą w tej szkole, mogą mieć tak samo świetne warunki do uprawiania sportu, jak ich koledzy mieszkający w dużych miastach. To jest sala, która służy mieszkańcom, bo zapewne odbywa się tu wiele uroczystości, które są ważne dla tej miejscowości. Czy Platforma Obywatelska i jej koalicjanci będą dawali szansę rozwoju tej placówce, tu w Nowych Ręczajach? Czy będą wspierali te dzieci, które tutaj się uczą, tę lokalną społeczność?  My i nasi samorządowcy będziemy cały czas kontrolowali, czy te słowa, które bardzo często słyszymy z ust polityków #Koalicja13grudnia, będą dotrzymywane, bo oni dużo mówią, a później okazuje się, że niewiele robią. Te inwestycje, które w Polsce lokalnej mają ogromne znaczenie, to są oczywiście drogi, to są szkoły, to są placówki wsparcia dla seniorów, ale to są też ogromne projekty, dzięki którym powstały różnego rodzaju stowarzyszenia i inicjatywy lokalne – powiedziała Wiceprezes PiS Beata Szydło.

 - Za czasów rządów Prawa i Sprawiedliwości nie tylko Powiat wołomiński, ale tysiące miejscowości takich jak ta w gminie Poświętne, przechodziły naprawdę niesamowitą metamorfozę, odmianę rzeczywistości mieszkańców - budowa tego typu placówek, jak tutaj w Nowych Ręczajach, czy chociażby w szpital w Wołominie, czy w Kobyłce Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne, czy setki innych inwestycji, drogi, doświetlanie, przejścia dla pieszych, ścieżki rowerowe. Platforma Obywatelska razem z PSL-em rządzili już wcześniej i nie wpadli na genialny pomysł, aby środki rządowe przekazywać właśnie dla mieszkańców. Brakowało pieniędzy, pamiętamy te wszystkie wystąpienia, że pieniędzy nie ma i nie będzie. Tymczasem powiaty okołowarszawskie otrzymały z rządu Prawa i Sprawiedliwości 5 mld zł na inwestycje – dodał Starosta Wołomiński Adam Lubiak.

Lista aktualności