Konwencja wojewódzka w Poznaniu

- Dziś głównym problemem w Europie jest emigracja i związane z tym bezpieczeństwo. To, co dzieje się w zachodniej Europie jest wynikiem prowadzonej polityki przez osoby, które dziś chcą odzyskać władzę w Polsce. Nasi przeciwnicy zawsze popierali przymusową relokację imigrantów, mimo że teraz mówią inaczej. Przypomnę, że politycy opozycji zasiadający w PE nie sprzeciwili się przymusowej relokacji w głosowaniach – mówił Premier, Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas konwencji w Poznaniu.

Zaznaczył, iż kampania naszych przeciwników opiera się na kłamstwie.

- Oni twierdzą, że to my podnieśliśmy wiek emerytalny, że w Polsce jest ruina. Nie interesują ich dane europejskie, które jasno wskazują na rozwój Polski. Oni są sektą! Nasi przeciwnicy odrzucają fundamentalne wartości konstytucyjne, jak równość. D. Tusk od 2005 roku dzieli społeczeństwo. On uważa, że nasi wyborcy są gorsi. Dlatego naszym zadaniem jest to, aby PO nie doszło do władzy.

Jak dodał, za rządów PO-PSL były nadużycia w systemie finansów publicznych.

- Nadużyciem było płacenie Polakom kilka zł za h pracy. My z tym skończyliśmy! Polacy już nie są tanią siłą roboczą dla Zachodu. Możemy nadal iść drogą rozwoju państwa, aby dogonić najbogatsze państwa w Europie. Ten cel jest do zrealizowania na najbliższe lata. Stanie się tak, jeżeli nasi przeciwnicy przegrają wybory! Ich kłamstwa pokazują, że wszystko zabiorą - nie będzie już tego systemu, który jest obecnie. Nasza partia nie musi się słuchać ani Berlina ani Brukseli. Tu jest Polska! I my mamy Polskę w sercu! Musimy pokonać naszych przeciwników politycznych, dlatego trzeba pokazywać kim oni są. D. Tusk dostał funkcję i pieniądze, a teraz kolejne zadanie, aby wygrać wybory. D. Tusk konsultował sprawę wieku emerytalnego w Polsce ze stroną niemiecką, dlatego oni nie mogą powrócić do władzy. My uznajemy wolność obywateli, a fundamentem władzy jest zwykła, ludzka uczciwość. Nasi przeciwnicy tych zasad nie uznają. Nasz program jest szeroki, a jednym z jego punktów jest zniesienie immunitetu. Chcemy to zrobić w imię zasad równości i uczciwości – poinformował.

Lista aktualności