Koalicja Polskich Spraw

- W ciągu najbliższych 7/8 dni przestawię skład rządu i będzie on inny niż do tej pory. Wynik wyborów odczytuję w ten sposób, że Polacy chcą rządu równowagi. Nowy rząd będzie istotny dla obywateli od strony programu. Budujemy dekalog polskich spraw na najbliższe 4 lata. Podjęcie próby tworzenia rządu to wielki zaszczyt, ale i obowiązek. Nowy rząd ma ofertę programową dla obywateli, ale i polityków innych partii, bo nasze propozycje są spójne z pomysłami polityków m. in. PSL-u. Widzimy, że nasi konkurenci chcą wycofać się ze swoich obietnic, że chcą do powrotu do dawnych standardów polityki. My chcemy rozwoju Polski i realizacji dobrego programu – mówił Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji w Warszawie.

Jak dodał, Rząd Prawa i Sprawiedliwości wprowadził ulgę VAT 0% na żywność i chcemy to rozwiązanie kontynuować.

- Zależy nam także na przedłużeniu Wakacji Kredytowych. Warto zaznaczyć, że sytuacja finansów publicznych jest dobra. Przypomnę, że w czasie rządów naszych poprzedników dług publiczny w stosunku do PKB wzrósł. W czasie naszych rządów dług w relacji do PKB spadł o około 3%. Nasz rząd poradził sobie z kryzysami. KE prognozuje, że polska gospodarka w 2024 roku będzie się dobrze rozwijać na tle innych, dużych państw członkowskich Unii Europejskiej. Warto zaznaczyć, że międzynarodowa pozycja inwestycyjna Polski znacząco wzrosła. Nasz rząd doprowadził do poprawy sytuacji osób pracujących. Dochody Polaków wzrosły, a bezrobocie jest najniższe w historii Polski. Przypomnę, że za rządów Donalda Tuska bezrobocie wynosiło nawet 14,4% - powiedział.

Oznajmił, że Dekalog Polskich Spraw wiąże się z tarczą i stabilnością małych i średnich przedsiębiorstw.

- Wprowadzimy dobrowolny ZUS dla małych przedsiębiorstw. Chcemy, aby płatność VAT nastąpiła po opłaceniu faktury. Stworzymy stały mechanizm Tarczy dla Firm. Chcemy, aby było odpowiednie vacatio legis dla zmian podatkowych. Chcemy wprowadzić na stałe mały ZUS. Drugi punt Dekalogu Polskich Spraw to Ambitny rozwój Polski. Zależy nam na zrównoważonym rozwoju Polski, a także realizacji dużych inwestycji takich, jak CPK, czy Via Carpatia. Chcemy przedłużyć program Dróg Lokalnych. Proponujemy także dynamiczny rozwój sieci energetycznych. Ważnym podpunktem w tym programie jest budowa mieszkań. Trzeci punkt Dekalogu Polskich Spraw to Wyższe wynagrodzenie i szanse na rozwój dzięki transformacji gospodarki. Chcemy stałego wzrostu płacy minimalnej, a średnie wynagrodzenie, żeby wynosiło 10 tys. zł. Wprowadzimy dotację 70 tys. zł na start przy założeniu działalności gospodarczej. Zależy nam na różności płacowej dla kobiet i mężczyzn. Nie dopuścimy do władzy tych, którzy doprowadzili finanse państwa do zapaści. Chcemy stworzyć rząd, który zakończy wojnę polsko-polską. Chcemy rządu Koalicji Polskich Spraw – poinformował.

Lista aktualności