VI Kongres Prawa i Sprawiedliwości

- Pięć lat temu spotkaliśmy się na podobnym kongresie, program PiS był programem zmiany realnego ustroju społeczno-gospodarczego, ale także politycznego naszego państwa - powiedział Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas VI Kongresu Prawa i Sprawiedliwości.

Jak mówił, "trzeba postawić pytanie, czy po tych prawie sześciu latach rządów PiS, można mówić o sukcesie?".

- Tak szanowni państwo, można mówić o sukcesie. Zmieniliśmy ten system. Zmieniliśmy go w wymiarze państwowym, w wymiarze społecznym, w wymiarze polityki międzynarodowej, polityki kulturalnej, polityki oświatowej - można powiedzieć we wszystkich wymiarach - podkreślał.

Jak dodał, pierwszym zadaniem, które stanęło przed PiS-em, było umocnienie państwa, przede wszystkim w sferze finansów publicznych. Wskazał, że udało się to i dzięki temu wprowadzono program "500 Plus".

- Przywróciliśmy nie tylko godność ludzi, godność pracy poprzez podniesienie płac, bardzo wyraźne podniesienie emerytur, podniesienie płacy minimalnej, poprzez to, co jest faktem - łatwym do wyliczenia, ale coś, co jest dzisiaj kwestionowane bardzo często - myśmy obniżyli podatki, bardzo wyraźnie obniżyli podatki - przypomniał.

Dodał, że jest też jeden sukces, o którym się mało mówi, czyli wyrwanie Polski z pułapki średniego rozwoju.

- Struktura naszego eksportu, jego wielkość, struktura naszej produkcji, wartość dodana w przemyśle, która jest dzisiaj na drugim miejscu po Niemczech w UE - to wszystko wskazuje, że ten etap mamy za sobą, że przekroczyliśmy w naszym rozwoju pewien bardzo ważny próg - zaznaczył.

Zwrócił uwagę, że sukcesów PiS jest wiele, a ich wspólnym mianownikiem jest empatia.

- Myśmy pomogli ludziom biedniejszym, pomogli ludziom niepełnosprawnym, myśmy pomagali tam wszędzie, gdzie trzeba pomóc, pomagali rolnikom, pomagali w każdym momencie, kiedy trzeba było pomóc - mówił.

Podkreślał, że partia rządząca uczyniła bardzo wiele dla wsi. Zwrócił uwagę, że wieś była często głównym beneficjentem płynących transferów społecznych czy też programów pomocowych.

- Tradycją naszej formacji jest to, że zawsze mieliśmy oddzielny od tego głównego, program dla polskiej wsi. Dzisiaj też musimy mieć taki program - Polski Ład dla polskiej wsi, dla polskiego rolnictwa - powiedział.Lista aktualności