Rząd Beaty Szydło uzyskał wotum zaufania

- Pokora, praca, umiar i roztropność - tak musi się zmienić polityka. Koniec z pychą. Rząd Prawa i Sprawiedliwości będzie mówić i realizować to, co obiecaliśmy w kampanii. (...) Jestem dumna ze stworzonej przez nas drużyny PiS. Jest w niej miejsce dla każdego, komu na sercu leży dobro Polski - powiedziała Premier Beata Szydło podczas przemówienia kończącego debatę nad expose.

Prezes Rady Ministrów mówiła o sposobach finansowania programu 500+.
- Program 500 zł zapewni wsparcie dla rodzin i pomoże w rozwiązaniu problemu demografii. Jednym ze źródeł finansowania tego programu będą zwiększona ściągalność podatków oraz nałożenie ich na sklepy wielkopowierzchniowe - oświadczyła.

Premier RP odniosła się także do kwestii likwidacji gimnazjów.
- Zmiany nie będą się odbywały kosztem nauczycieli. Proszę ich nie straszyć. Likwidacja gimnazjów nie będzie miała miejsca w tym roku. Odbędzie się ewolucyjnie. Za gimnazjalistów kończących placówkę w tym roku szkolnym trzymam kciuki i życzę powodzenia! - podkreśliła.

Beata Szydło w swoim przemówieniu poświęciła też uwagę problemom górnictwa.
- Polskie górnictwo potrzebuje wsparcia i pomocy, a Śląsk rzeczywistego projektu, który będzie realizowany. Zamierzamy przeprowadzić audyt spółek sektora górniczego. Nie podejmujemy inicjatyw prywatyzacyjnych sektora górniczego - stwierdziła.

Na koniec Prezes RM poprosiła posłów o udzielenie wotum zaufania.
Chciałam zwrócić się do Izby, byśmy wspólnie, razem przeprowadzili dobre zmiany dla Polski. Jesteśmy tu dlatego, że Polacy nam zaufali. Nie dla siebie i nie dla swoich karier. Bardzo Państwa proszę o wotum zaufania dla rządów Prawa i Sprawiedliwości - podsumowała.

Po głosowaniu rząd Premier Beaty Szydło otrzymał wotum zaufania. Za jego przyznaniem opowiedziało się 236 posłów.
Lista aktualności