Musimy uporządkować państwo

- Dopiero przejęliśmy władzę i musimy uporządkować państwo, żeby można było nim rządzić. (…) Chcemy prowadzić Polskę tak, żeby była ona dobra dla wszystkich obywateli - powiedział Wicepremier oraz Minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński w programie "Salon polityczny Trójki".

Wicepremier mówił o motywach znowelizowania ustawy o Trybunale Konstytucyjnym.
- Platforma Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe w poprzedniej kadencji Sejmu przyjęły ustawę, które łamały zasady polskiej demokracji i podważali funkcjonowanie Trybunału Konstytucyjnego. Sędziów wybrano „na zapas” - tych, których kadencja kończy się w grudniu wyłoniono już w czerwcu, aby nie dać możliwości wyboru kolejnemu Sejmowi - stwierdził.

Piotr Gliński opowiadał o swoich planach na stanowisku Wicepremiera.
- Moim zadaniem jako Wicepremiera będzie miękkie koordynowanie różnego typu prac programowo - realizacyjnych. Krótko mówiąc - monitorowanie tego, czy program jest realizowany w ministerstwach i koordynacja działań - oświadczył.

Minister mówił także o kwestiach priorytetowych w dziedzinie kultury i dziedzictwa narodowego.
- W kulturze pierwszym zadaniem jest stabilizacja funkcjonowania środowisk kultury. Tak, żeby ludzie pracujący w różnych jej dziedzinach nie obawiali się o swoją sytuację bytową. Będziemy też poprawiać strukturę organizacyjną. (..) Drugim elementem jest włączanie kultury wyższej do kultur popularnej i masowej, z którymi nie chcemy walczyć, tylko poprawiać ich jakość - podkreślił Piotr Gliński.

Lista aktualności