Razem działamy, by zapewnić bezpieczeństwo Polsce i NATO

- Polska nie tylko jest biorcą bezpieczeństwa, ale jest również jego dawcą. Obecność polskich żołnierzy na świecie to dowód naszego zaangażowania. Staramy się o to, żeby Wojsko Polskie było najnowocześniejsze. Staramy się, żeby było jak najlepiej skoordynowane z wojskiem sił sojuszniczych, wojsk NATO. To wielki kapitał, wielka wartość o którą starannie dbamy - powiedział Minister MON Mariusz Błaszczak podczas spotkania z żołnierzami Wielonarodowej Batalionowej Grupy Bojowej NATO stacjonującej w Bemowie Piskim, która wzmacnia wschodnią flankę Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że stała obecność wojsk NATO na terytorium Polski była zawsze marzeniem Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jest realizacją jego testamentu.

- Znak firmowy Rządu PiS, jakim jest bezpieczeństwo finansowe, wewnętrzne, a w szczególności bezpieczeństwo zewnętrzne, które zapewniają żołnierze poprzez swoją służbę, jest czymś fundamentalnie ważnym - stwierdził.

Podziękował żołnierzom z USA, Wielkiej Brytanii, Chorwacji i Rumunii za to, że służą w Polsce w ramach misji międzynarodowej.

- Razem bronimy tego miejsca, staramy się w taki sposób ćwiczyć i w taki sposób ze sobą razem działać, aby zapewnić jak najwięcej bezpieczeństwa Polsce, ale poprzez to również bezpieczeństwa NATO - oznajmił.

Zaznaczył, że misja polskich żołnierzy zwiększa bezpieczeństwo Polski i jest oznaką profesjonalizmu.

Lista aktualności