Prezes PiS Jarosław Kaczyński Człowiekiem Roku Forum Ekonomicznego w Krynicy

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński został uhonorowany tytułem Człowieka Roku podczas tegorocznego Forum Ekonomicznego w Krynicy.

- Motywy wydają się oczywiste. To jest rok zmiany, rok przełomu. Jarosław Kaczyński jest wielkim menedżerem tej zmiany - to on wskazał kandydata na prezydenta, to on poprowadził kampanię, które przejdzie do historii jako przykład wielkiego sukcesu, niespodziewanego sukcesu - mówił redaktor naczelny tygodnika „W Sieci” Jacek Karnowski, który wręczał nagrodę.

- Szczególnie mało jest takich ludzi, którzy mając cele, poświęcają się służbie publicznej. To głównie wyróżnia Jarosława Kaczyńskiego. On ma ambicje, ale sądzę, że one dotyczą głównie Polski. Sądzę, że Prezes PiS chce, byśmy zapewnili dobrą przyszłość narodowi, bezpieczeństwo, dostatek, by wreszcie Polska stała się suwerenna - dodał Karnowski.

Odbierając nagrodę głos zabrał również Jarosław Kaczyński, który nie ukrywał zaskoczenia z wyróżnienia.

- Różnych rzeczy się spodziewałem, ale nie nagrody tutaj. W tym zaskoczeniu jest nadzieja, powiem więcej - to symptomy pewnej zmiany, bardzo ważnej zmiany, coś niedobrego w naszej historii się kończy - powiedział Prezes PiS.

- Dziękuję za tę nagrodę, za dalece przesadne słowa, które tu padły. Wiem, że to z dobrego serca i dobrej woli. Każda nagroda jest miła, jest dobrym wydarzeniem. Dla mnie ta nagroda jest podwójnie miła. Z jednej strony bowiem mamy tę instytucję, która mi nagrodę nadała. To jest przedsięwzięcie, które pokazuje, że coś w Polsce może się udać. Może się udać na zasadzie, która jest najtrudniejsza: zaczyna się od niczego. Zaczyna się od niczego, ale uzyskuje się efekt poważny. Dlatego dla mnie ta nagroda jest ważna - mówił.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości złożył także gratulacje organizatorom Forum Ekonomicznego.

- Wykorzystuję okazję, by pogratulować wszystkim organizatorom Forum, szczególnie Zygmuntowi Berdychowskiemu. Dziękuję, że Rada była tak łaskawa dla mnie - podsumował.

Forum Ekonomiczne w Krynicy jest największym przedsięwzięciem Instytutu Wschodniego, organizowanym od 1992 roku. Spotykają się tam co roku przedstawiciele elit polityczno - biznesowych Europy. Co roku Forum Ekonomiczne gości premierów, ministrów, Komisarzy Europejskich oraz inne najważniejsze osoby sceny politycznej i gospodarczej naszego kraju.

Lista aktualności