- Jestem przekonany, że nam, Polakom, nigdy nie brawowało wiary, ze możemy odgrywać realną siłę na arenie dziejów. Brakowało nam rozpędu, środków, ale zdolności Polaków, nasza pracowitość predysponowała do czegoś więcej, ale historia nas poturbowała - powiedział Premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami Górzna.
Zaznaczył, że przez prawie cały XX wiek próbowano nas wykorzenić, oderwać nas od naszej kultury, tożsamości, wiary, a dziś odbudowywany jest Pałac Saski, który jest symbolem Polski, a Niemcy w barbarzyński sposób niszczyli naszą tkankę materialną.
- Wyrywamy się dziś z kręgu niemożności, w którym ciągle mówiono, że „na nic nie ma pieniędzy”. U źródeł naszych sukcesów była naprawa finansów publicznych - mówił.
Zwrócił uwagę, że w sercu Polski Ład jest propozycja, żebyśmy razem wykorzystali naprawę, jaką udało się zrobić, do awansu cywilizacyjnego Polski, do rozwoju Polski, jakiego jeszcze nie było.
Wspomniał, że jednym z priorytetów rządów PiS była rozbudowa dróg szybkiego ruchu, autostrad, które docierają do miast powiatowych i to udaje się realizować, a przykładem jest droga S12.
- Wspólnym mianownikiem Polskiego Ładu jest to, aby Polacy mogli zarabiać więcej. Polski Ład ma służyć budowie, modernizacji dróg powiatowych, gminnych, linii kolejowych, sieci wodociągowych. Mamy środki na realizację tych celów,na poprawę życia Polaków - przekonywał.
Wyraził zadowolenie, że w Polsce jest jeden z najniższych poziomów bezrobocia w UE oraz tworzone jest coraz więcej miejsc pracy - razem z przedsiębiorcami i samorządowcami.
- W ramach Polskiego Ładu przeznaczamy także dodatkowe środki na polskie rolnictwo. Znakiem firmowym rządu Zjednoczonej Prawicy jest wiarygodność - zapewniał.
Przypomniał, że w III RP Polska zwijała się, a koalicja PO-PSL zamykała posterunki policji, likwidowała PKS-y i linie kolejowe, ale rząd PiS to odtwarza i będzie dalej to kontynuować w ramach Polskiego Ładu.
- Dzięki Polski Ład wszyscy będziemy mogli powiedzieć, że jesteśmy dumni z Polski, warto być Polakiem, warto być dumnym, że żyjemy na polskiej ziemi - powiedział.