Polski Ład ma prowadzić do wyrównywania szans

- Tutaj w szkole im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Budziszewicach widzimy dbałość o naszą tradycje oraz dbałość o fundament naszego rozwoju, który jest połączony z nowoczesnością - powiedział Premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Szkole Podstawowej w Budziszewicach.

Zaznaczył, że dbałość o tradycję, o fundament naszego rozwoju połączony z nowoczesnością to również działanie w ramach Polskiego Ładu i będzie to widoczne w coraz większej liczbie miejsc w Polsce.

- Szkoła, która jest niezwykle ważnym miejscem wychowania oraz kształcenia naszych dzieci, szkoła na najwyższym europejskim poziomie, to także element Polskiego Ładu - oznajmił.

Zwrócił uwagę, że budynek tej szkoły został zbudowany w technologii, która powoduje, że nasze środowisko jest czystsze, a eksploatacja jest dużo dużo tańsza i dzięki temu również dzieci uczą się dbałości o ekologię i środowisko.

- W Polski Ład chodzi o to, żeby każdy Polak i Polka, gdziekolwiek mieszkają, mieli równy start i równe szanse na znalezienie pracy, mieszkania, rozwój zawodowy oraz założenie rodziny - stwierdził.

Podkreślił, że rząd Prawa i Sprawiedliwości w ramach Polskiego Ładu prowadzi do wyrównania szans.

Lista aktualności