Stawiamy na kolej przyszłości

- Stawiamy na kolej przyszłości, chcemy przezwyciężyć niemożność poprzednich lat poprzez zaangażowanie ogromnych środków, także krajowych, także z budżetu państwa polskiego i także wspólnotowych na budowę planu inwestycji nowoczesnych kolei - powiedział Premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty na placu budowy nowego dworca Warszawa Zachodnia.

Zaznaczył, że ten jeden z największych placów budowy w Polsce świadczy o tym, jak poważnie rząd podchodzi do tego wyzwania, jak zasadniczo zmienia układ komunikacyjny i wzmacnia powiązania międzyregionalne w Polsce.

- Koleje wymagają wyobraźni, wieloletnich inwestycji oraz całościowego planu gospodarczego, takim planem jest właśnie Polski Ład. Częścią tego planu jest CPK wraz z połączeniami kolejowymi oraz drogowym - mówił.

Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk podkreślał, że to wieloletni wysiłek inwestycyjny oraz to plan który realizowany jest od 2015 roku, a z tej stacji początek bierze nowa jakość i linia kolejowa Warszawa-CPK-Łódź.

- Budowa nowych linii kolejowych, to jest rdzeń programu inwestycyjnego CPK. CPK to nie tylko duże lotnisko, ale to również budowa nowych linii kolejowych - dodał Wiceminister Infrastruktury Marcin Horała.

Lista aktualności