Polska jest najważniejsza

- Ponad politycznymi podziałami są rzeczy najważniejsze dla Polaków. Chcemy patrzeć w przyszłość, bo tego chcą Polacy. Niedługo wyłoni się nowy rząd i najważniejszym jest dobra praca dla Polski. Koalicja Polskich Spraw jest tym co chcemy osiągnąć. Dekalog Polskich Spraw to droga do zrównoważonego rozwoju. Filarem, który nam przyświecał jest bezpieczeństwo i ono zawsze jest dla nas nadrzędnym priorytetem, a do tego celu przybliżyliśmy się istotnie. Obywatele czują się u nas bezpiecznie pomimo trwającej wojny za naszą granicą – mówił Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji w Warszawie.

Jak dodał, nasza armia została gruntownie zmodernizowana.

- Jest wyposażona w nowoczesny sprzęt, a liczebność żołnierzy znacząco wzrosła. Polski przemysł zbrojeniowy otrzymał drugie życie, w Polsce produkuje się nowoczesną broń i jest ona eksportowana do krajów świata. Polska ma trwałych i najlepszych sojuszników. Armia z USA jest już na stałe w naszym kraju wraz z nowoczesnym sprzętem ponieważ wspólnie umacnia wschodnią flankę NATO. To duży sukces i kolejny etap w poziomie bezpieczeństwa Polski – wspomniał. Oznajmił, iż dbamy o polską wieś i rolnictwo.

- To sens Polski i warunek przetrwania naszego narodu, gdzie pandemia covid pokazała to jeszcze bardziej. Rolnicy wiedzą ile do tej pory zostało wykonanych dobrych zmian oraz jakie rekompensaty są wypłacane jeżeli rolnik poniesie straty. Chcemy także kontynuować dopłaty do nawozów. Dbanie o nasze dziedzictwo i kulturę jest ważne. Kochamy nasze narodowe dobra. Ważne jest, aby regionalne centra przyciągały turystów we wszystkich zakątkach Polski. Pokazaliśmy ile potrafimy zrobić i jesteśmy wiarygodni. Renowacja zabytków – podczas naszych rządów było to bardzo widoczne. Pokazaliśmy jak dużo zostało zrobione. Dekalog Polskich Spraw jest zaproszeniem do budowania koalicji w zgodzie ponadpartyjnej bo Polska i wyzwania, które nas wszystkich czekają są dla wszystkich najważniejsze – poinformował.

Lista aktualności