Mówimy NIE dla FitFor 55

- Jakiś czas temu jako PiS przypominaliśmy o działaniach Rafała Trzaskowskiego na temat założeń pakietu C40. Politycy PO wypierają się że takie założenia nie zostaną zrealizowane. Niestety w PE zapadły przykre decyzje dotyczące FitFor55 - mówił podczas konferencji Rzecznik PiS Rafał Bochenek.

- Warszawa jest także objęta programem, o którym opowiadał Rafał Trzaskowski. Rozwiązania oraz założenia, które mają być wprowadzane są zgubą dla każdego z nas. Niestety PO tego nie widzi i bardzo idzie w tym kierunku kontynuując swoją złą politykę na zgubę Polski.  Jeżeli najbliższe wybory wygra PO to te założenia będą realizowane intensywnie i szybko - ograniczając wolność Polaków. W ostatnim czasie w PE podczas sesji w Strasburg odbyło się głosowanie nad pakietem FitFor55 - PO głosowała przeciwko taniemu lataniu, ograniczeniu transportu oraz za wysokimi kosztami energii energetycznej - poinformował Europoseł PiS Tomasz Poręba.

Jak dodał, jeżeli wszystko to wejdzie w życie za czym głosuje PO w PE to będzie wiązać się z dramatycznym podniesieniem kosztów życia każdego z nas.

- Będzie to straszna rzeczywistość, na którą nie możemy się zgodzić. PiS nigdy nie zgodzi się na takie rozwiązania, które pod płaszczykiem walki z klimatem będą uderzać w obywateli. To są złe i nieprzemyślane decyzje wspierane przez PO. Niestety PO nie żartuje i gdy wygra na pewno zrealizuje założone cele, na których ucierpi każdy Polak - stwierdził.

- Wszystko ostatnio dzieje się pod pretekstem i wykorzystaniem wojny na Ukrainie. Założenia UE oraz pakietu FitFor55 są druzgocące i uderzające w każdego obywatela. Liczy się tylko idea oraz ogromne interesy UE, a nie dobro każdego obywatela. Opłaty, obciążenia napływające z PE i bezwzględne sięganie do kieszeni obywateli poprzez podnoszenie podatków oraz ETS, podnoszenie kosztów związanych z lotnictwem oraz ogrzewaniem - wszystkie te założenia są nie do przyjęcia przez PiS bo nam zależy na dobru naszej Ojczyzny oraz obywateli. Rząd Zjednoczonej Prawicy sprzeciwia się tym wszystkim założeniom, które szykuje nam UE i PO. Bardzo ważne jest aby PiS wygrał najbliższe wybory, jeżeli stanie się inaczej i PO przejmie rządy wtedy wszyscy strasznie na tym ucierpimy - powiedziała Europoseł PiS Anna Zalewska.Lista aktualności