Marcin Mastalerek: Polska mogła stać się drugą Grecją

Powinniśmy się cieszyć, przyglądając się Grecji, że nie została spełniona obietnica Donalda Tuska i Platformy Obywatelskiej z września 2008 roku, że Polska wejdzie do strefy euro - mówi w „Salonie politycznym Trójki” Rzecznik Prasowy PiS Marcin Mastalerek.

Według polityka, gdyby Polska w 2011 roku weszła do strefy euro, z dużym prawdopodobieństwem, stałaby się dziś drugą Grecją. „Tym bardziej, że na mapie, którą wówczas pokazywał Donald Tusk były dwie zielone wyspy – Polska i Grecja” - przypominał rzecznik PiS.

Poruszono także temat „frankowiczów”. Zdaniem Marcina Mastalerka „nie można swoich obywateli zostawić z takim problemem”. „Trzeba zmienić filozofię tak, żeby państwo stawało po stronie obywateli, a nie wielkich korporacji i banków” - zaznacza Marcin Mastalerek. „,Trzeba wprowadzić rozwiązania pomocowe, gdyż zaszły szczególne okoliczności ekonomiczne, zapisane w polskim prawie. Osoby, które zaciągały kredyty nie mogły przewidzieć, że kurs zmieni się tak bardzo, w tak krótkim czasie” - podkreślał.

Polskie Radio Pr3
Lista aktualności