Bezpieczna Przyszłość Polaków

W piątek 18 sierpnia w Warszawie Premier, Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński razem z liderami partii przedstawił kampanijne hasło wyborcze. 

-Nasze hasło wyborcze to: "Bezpieczna Przyszłość Polaków". Ważne jest bezpieczeństwo militarne, które chroni nas przed atakiem. Robimy wszystko, aby bezpieczeństwo w naszym kraju wzmacniać m. in. poprzez modernizację Wojska Polskiego. W niedługim czasie mamy mieć najsilniejszą armię lądową w Europie. Mamy silne sojusze, szczególnie z USA, ale inni będą bronić tych, którzy sami się potrafią obronić - widzimy to na Ukrainie. Nasz cel jest prosty: odstraszyć przeciwnika. Mamy do czynienia z wojną hybrydową, w której są różnego rodzaju prowokacje i wykorzystywani są do tego imigranci. Wybudowaliśmy ogrodzenie na polsko-białoruskiej granicy, wzmacniamy granicę poprzez większą obecność żołnierzy Wojska Polskiego. Bezpieczeństwo naszego kraju zostanie zachowane - powiedział Premier, Prezes Jarosław Kaczyński.

Premier Jarosław Kaczyński wspomniał również o problemie nielegalnej imigracji. 

-Widzimy także problem nielegalnej imigracji. Te osoby nie chcą pracować, ale wpływać na bezpieczeństwo. Widzimy to na Zachodzie Europy. Nasz rząd stawia takim pomysłom VETO. My dbamy o bezpieczeństwo, modernizujemy wszystkie służby mundurowe. Bezpieczeństwo kraju to także bezpieczeństwo energetyczne. Polska obecnie jest pod tym względem państwem niezależnym. Każde państwo jest także organizacją, która zapewnia bezpieczeństwo socjalne rodzinom. W czasie pandemii COVID-19 uratowaliśmy miejsca pracy oraz nie doprowadziliśmy do wzrostu bezrobocia w czasie inflacji - dodał. 

Dodał, że polityka społeczna Prawa i Sprawiedliwości doprowadziła do wzrostu płac w Polsce. 

-Nasi przeciwnicy polityczni w kwestiach, które są podnoszone w referendum są niewiarygodni. Jeżeli referendum będzie ważne, to żadna władza nie będzie mogła dokonać zmian w poruszanych aspektach bezpieczeństwa. Nasz rząd zapewnia Polakom bezpieczeństwo oraz rozwój. Będziemy także reformować oświatę, aby wykorzystywać talenty młodych Polaków i stwarzać dla nich warunki do rozwoju. Nasza polityka społeczna doprowadziła do wzrostu płac, a rynek pracodawcy zmienił się w rynek pracownika. We wszystkich aspektach państwo ma zapewnić bezpieczeństwo - do tego odnosi się także referendum, które podnosi sprawę imigrantów, muru na granicy oraz kwestię wieku emerytalnego - powiedział. 

-Jesteśmy partią, która zapewnia bezpieczeństwo Polakom na wielu poziomach - zaznaczył. 


Lista aktualności