Członkowie Partii

Joachim Brudziński

Urodził się 4 lutego 1968 roku w Świerklańcu, wychowany w górach Beskidu Sądeckiego w kulcie partyzantki AK-owskiej oraz kurierów tatrzańskich. Ukończył Szkołę Sportów Letnich im. Bohaterów Sądecczyzny w Nowym Sączu, następnie Szkołę Rybołówstwa Morskiego w Świnoujściu. Zdobył zawód Technika Nawigatora.

W Szczecinie ukończył politologię na Uniwersytecie Szczecińskim oraz podyplomowe studia pedagogiczne, założył Morskie Centrum Informacji Zawodowej zajmujące się podnoszeniem kwalifikacji językowych polskich marynarzy i rybaków. Pełnił funkcję rzecznika prasowego Urzędu Morskiego w Szczecinie. Był także wykładowcą w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu oraz Policealnym Studium Administracji. 

Do polityki trafił w 1991 roku, kiedy był studentem politologii Uniwersytetu Szczecińskiego i jako zdeklarowany zwolennik prawicy włączył się w kampanię wyborczą Porozumienia Centrum. W tym samym roku został członkiem tej partii. 

W sierpniu 2002 roku został wybrany Prezesem Zarządu Regionalnego PiS. Jak sam mówi „od tego czasu z całą determinacją, wspólnie z całym zespołem moich przyjaciół staramy się budować Prawo i Sprawiedliwość w województwie zachodniopomorskim”. 

W 2005 z listy PiS został wybrany na posła V kadencji w okręgu szczecińskim. W 2007 po raz drugi uzyskał mandat poselski. Kandydował także w wyborach parlamentarnych w 2011 i po raz kolejny uzyskał mandat poselski zdobywając 38 700 głosów. 

Od 10 października 2009 roku pełni funkcję Przewodniczącego Komitetu Wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości. Odpowiada za struktury terenowe partii. 

11 września 2016 roku został wiceprezesem Prawa i Sprawiedliwości. 

W listopadzie 2015 r., po wygranych przez Prawo i Sprawiedliwość wyborach parlamentarnych został Wicemarszałkiem Sejmu RP. Po dwóch latach sprawowania tej funkcji, na początku roku 2018 przyjął funkcję Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w rządzie Mateusza Morawieckiego. 

W maju 2019 r. został liderem zachodniopomorsko-lubuskiej listy w wyborach do Parlamentu Europejskiego. W wyborach otrzymał ponad 185 tysięcy głosów. W PE pracuje m.in. w Komisji Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych (LIBE). 

Prywatnie jest szczęśliwym mężem i ojcem - dwóch córek i syna.