Zbliża się połowa roku i nie mamy w zasadzie żadnych informacji dotyczących gromadzenia środków na Fundusz Wsparcia Sił Zbrojnych

- Zbliża się połowa roku i nie mamy w zasadzie żadnych informacji dotyczących gromadzenia środków na Fundusz Wsparcia Sił Zbrojnych, a więc istnieją bardzo realne podstawy, że mimo tego, że jest on załącznikiem do ustawy budżetowej, to wydatki z tego funduszu w tym roku nie zostaną zrealizowane. Jesteśmy tym zaniepokojeni i w związku z tym, składamy wizytę w Ministerstwie Finansów, aby zbadać jak idą prace - powiedział Poseł PiS Zbigniew Kuźmiuk.

- Niepokoju dodają zapisy, jakie pojawiły się w tzw. Białej Księdze w Ministerstwie Finansów. Z nich wynika, że Fundusz Wsparcia Sił Zbrojnych jest problemem. Tak jest to dokładnie wskazane. Dlatego, nasze wątpliwości budzi przyszłość, to znaczy co będzie z tym funduszem się działo i czy rzeczywiście tego rodzaju wsparcie, finansowania potrzeb zbrojeniowych będą utrzymane. Bo jeżeli mówimy o kilkudziesięciu miliardach dodatkowych, które wspierają właśnie siły zbrojne i modernizację polskiej armii, to jest to niebagatelne z punktu widzenia czasów, w jakich dzisiaj się znajdujemy, więc będziemy pytać o trwałość tego projektu, o jego kontynuację - powiedziałWaldemar Buda - Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.

#TAKdlaBezpieczestwa #TAKdlaPolski

.

Lista aktualności