Wierzę, że 26 maja zwyciężymy!

- Trzeba namawiać ludzi, by poszli na wybory. Wierzę, że 26 maja zwyciężymy! – powiedział Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas Konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Szczecinie.

Prezes PiS zaznaczył, że trzeba namawiać ludzi, by poszli na wybory. – To nasz obowiązek. – dodał.

- Musimy obronić Polskiego Złotego w interesie polskiej gospodarki i polskich gospodarstw domowych. Musimy bronić prawo do wychowania własnych dzieci. Musimy obronić prawo do naszej polityki społecznej m. in. Rodzina 500+, wyprawka, leki dla seniorów - wszystko to, co uczyniliśmy. Musimy bronić naszego bezpieczeństwa, bo przymusowa relokacja może prowadzić do jego naruszenia. Musimy bronić naszych wartości, które ukształtowały się przez naszą historię i religię. – wypunktował Szef PiS.

Jarosław Kaczyński wsparł kandydata Prawa i Sprawiedliwości do PE Ministra MSWiA Joachima Brudzińskiego.

- Nie będziecie mieli lepszego reprezentanta niż Joachim Brudziński. Świetny, dzielny człowiek. Człowiek IV RP, która kontynuuje wszystko, co było dobrego w ciągu ostatnich 30. lat. Joachim robi to na różnych płaszczyznach. Niektórzy mają pretensje, że jest za ostry. Ale trzeba być w Pe ostrym. Trzeba poprzeć naszą listę nr 4, poprzeć swojego kandydata. Ja proszę o poparcie Joachima Brudzińskiego. Trzeba namawiać ludzi, żeby poszli na te wybory. Często spotykamy się ze zjawiskiem nie chodzenia na europejskie wybory. Trzeba to przełamywać. To nasz wielki obowiązek. Jedyną szansą tamtych jest to, że nasi nie pójdą. To jest wysiłek nas wszystkich, każdego z nas – powiedział Prezes PiS.

Obecny na Konwencji Premier Mateusz Morawiecki przypomniał, że rząd „przestawił zwrotnicę” w takich dziedzinach jak przemysł, demografia i rolnictwo.

- Przestawiliśmy również inne zwrotnice - to zwrotnica energetyczna i zwrotnica infrastrukturalna, drogowa, kolejowa, bo one też świadczą o tym, jak mocno dbamy o całą Polskę, ale zwłaszcza też o Pomorze Zachodnie. Pomorze Zachodnie, które w latach naszych poprzedników było (jak) rozczłonkowana Stocznia Szczecińska, rozebrane ciągi technologiczne pocięte na złom – dodał Szef rządu.

Na końcu głos zabrał kandydat PiS do PE Minister MSWiA Joachim Brudziński, który podkreślał, że wybory do PE są niezwykle ważne. - Nie oddawajmy decyzji o nich tylko mieszkańcom dużych miast; angażujmy się, przekonujmy do głosowania na PiS swoich najbliższych i sąsiadów – zaapelował.

- Te wybory są niezwykle ważne - nie dlatego, że marzy się Brudzińskiemu Bruksela, nie dlatego, że uważamy, że czas zmienić stanowisko rządowe na stanowisko w PE, tylko z tego powodu, że tam w Brukseli, w Parlamencie Europejskim zapada coraz więcej decyzji, które rezonują na codzienne życie również was, mieszkańców tej ziemi pozametropolitarnej - przekonywał.

- Nie oddawajmy decyzji o tych wyborach mieszkańcom tylko i wyłącznie dużych miast, angażujmy się, przekonujmy swoich najbliższych i sąsiadów. Nie tych, którzy są zdecydowanymi wyborcami naszych oponentów, chociaż cuda się zdarzają, trzeba wierzyć w łaskę nawrócenia (...) ale proszę państwa przekonujmy tych, którzy mówią: nie ma sensu iść do wyborów, bo mnie to nie dotyczy; otóż dotyczy - mówił Minister Brudziński.


Lista aktualności