Stanisław Karczewski szefem sztabu wyborczego PiS

Wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski będzie szefem sztabu wyborczego w kampanii parlamentarnej - poinformował podczas środowej konferencji prasowej Prezes PiS.

To będzie wielka kampania i wiążą się z nią wielkie kłopoty, ale pan marszałek jest osobą, która sobie świetnie poradzi – podkreślał Jarosław Kaczyński.

„To człowiek doświadczony politycznie, pełniący bardzo wysoką funkcję państwową, jednocześnie mający za sobą wiele kampanii wyborczych. Spokojny, zrównoważony, kompetentny” - mówił o Karczewskim.

Pierwszym zastępcą szefa sztabu zostanie Przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS Joachim Brudziński.

„Postaram się wywiązać z zadań. Polakom zależy na zmianie władzy, Polacy chcą tej zmiany, będziemy się z nimi nadal spotykali” – powiedział Stanisław Karczewski.

Wicemarszałek Senatu podkreślał, że celem sztabu PiS będzie zwycięstwo. „Mam bardzo dużo energii i będę chciał, żeby ta kampania była jeszcze lepsza od kampanii Andrzeja Dudy. (…) Wierzę w to zwycięstwo i myślę, że niedługo będziemy się cieszyć” - zaznaczył.

Stanisław Karczewski poinformował, że sztab PiS będzie składał się z profesjonalnych, młodych ludzi.

Jarosław Kaczyński zapowiedział, że młodych osób nie zabraknie także na listach wyborczych. „Nasze listy muszą przyciągać. Pojawią się na nich twarze nowe, młode” – podkreślił.
Lista aktualności