Spotkania z udziałem Przewodniczącego KP PiS w Oławie i Oleśnicy

- Donald Tusk początkowo mówił, że się nie zgadza na pakt migracyjny, ale pakt przeszedł, a potem Donald Tusk powiedział, że Polska będzie beneficjentem paktu migracyjnego. Mogliśmy żyć w tej obłudzie, którą nakreślił Tusk, gdyby nie to, że Premier Francji powiedział, że zmusił, skłonił państwa Europy Wschodniej, miał na myśli również Polskę, do tego, żeby przejęły odpowiedzialność za pakt migracyjny. A więc ten problem nie będzie dotyczył starej Unii, tylko właśnie państw wschodniej Europy, tak powiedział urzędujący Premier Francji, a więc niejako "wsypał" Donalda Tuska. Polska jest państwem suwerennym, jest państwem niepodległym, więc co to znaczy skłonienie naszego kraju do przyjęcia paktu migracyjnego? Możemy to rozszyfrowywać w kontekście planowanych zmian traktatów unijnych, a jeżeli one, te zmiany dojdą do skutku, Polska straci niepodległość, dlatego, że o tym, co dzieje się na terytorium naszego kraju, będzie decydowała Bruksela, albo Berlin. Nie możemy do tego dopuścić. Stąd też ważna jest bardzo silna, profesjonalna reprezentacja Polski w Parlamencie Europejskim. Taką gwarancję daje Anna Zalewska. Bardzo prosimy wszystkich Polaków o składanie podpisów pod tym projektem STOP PODWYŻKOM OD LIPCA, gdyż w konsekwencji Zielonego Ładu już od lipca tego roku wzrosną ceny energii, wzrosną ceny gazu. To jest konsekwencja Zielonego Ładu, ale niewątpliwie jest to też efekt, albo może przede wszystkim efekt nieudolności rządów #Koalicja13grudnia i nieudolności samego Tuska, bo przecież za rządów Prawa i Sprawiedliwości były mechanizmy, które powodowały, że ceny energii nie wzrastały - powiedział Przewodniczący KP PiS Mariusz Błaszczak w Oławie.

- Zielony Ład to kilkadziesiąt dokumentów, które nie mają nic wspólnego z ochroną środowiska, to podatki, nakazy, tworzenie systemów finansowych, które są poza wszelką kontrolą. Znikają tarcze ochraniające Polaków przed podwyżkami cen energii i one mają zniknąć na zawsze i dla wszystkich, dlatego, że taka jest decyzja Komisji Europejskiej i takie są raporty Agencji Ochrony Środowiska, ponieważ Komisja Europejska chce uwolnić rynek energii. My się na to nie zgadzamy! - powiedziała Europoseł PiS Anna Zalewska w Oławie.

- Komisarz Johansson odpowiedzialna za migrację twierdzi, że nawet rocznie powyżej 4 milionów migrantów należy sprowadzić do Europy. To jest cel tych ugrupowań politycznych, które dziś dominują w Unii Europejskiej. A wśród tych ugrupowań politycznych jest przede wszystkim Europejska Partia Ludowa, do której należy zarówno Platforma Obywatelska, jak i PSL. A więc jest to niezwykle groźne dla bezpieczeństwa naszej Ojczyzny, dlatego mówimy wprost STOP paktowi migracyjnemu. 9 czerwca możemy odrzucić to wszystko, co związane jest właśnie z zagrożeniami bezpieczeństwa naszego kraju, głosując na kandydatów Prawa i Sprawiedliwości. Listę Prawa i Sprawiedliwości w województwie dolnośląskim i opolskim otwiera Pani Poseł Anna Zalewska. Gwarantuję, że Anna Zalewska ma charakter silny, że nie ugnie się pod presją, że będzie przeciwstawiała się paktowi migracyjnemu, tak jak to było za czasów rządów Prawa i Sprawiedliwości. A więc idźmy na wybory 9 czerwca, oddajmy swoje głosy na kandydatów Prawa i Sprawiedliwości, a mieszkańców województw dolnośląskiego i opolskiego zachęcam do poparcia kandydatury Pani Minister Anny Zalewskiej - powiedział Przewodniczący KP PiS Mariusz Błaszczak w Oleśnicy.

- Wybory 9 czerwca są bardzo ważne bo będziemy decydować o przyszłości Europy, o tym, jak państwa, szczególnie Polska, będą w niej funkcjonować. My jesteśmy na tak, jeżeli chodzi o wolność i suwerenność każdego kraju, Polski przede wszystkim. Jesteśmy za złotówką, jesteśmy za wsparciem rolników, ale przeciwstawiamy się zapisom Zielonego Ładu. Jestem tu po to, żeby zaświadczyć, że Eurodeputowani Prawa i Sprawiedliwości mają czyste ręce i czyste sumienie. Zawsze głosowali przeciwko, dlatego że od pierwszego roku wchodzenia kolejnych dokumentów, bo tych dokumentów jest około 80, okazywało się, że Zielony Ład się rozkłada, nie ma nic wspólnego z ochroną środowiska, a jest tworzeniem pozatraktatowym nowego traktatu, również baniek finansowych nazwanych Europejskim Systemem Kupowania Uprawnień do Emisji Dwutlenku Węgla. Unia Europejska chce przymusić ludzi do tego, żeby kupować samochody elektryczne, ewentualnie żeby siedzieć w domu. A w wypadku podatku od tego, czym grzejemy, chodzi po prostu o to, żeby na siłę wyremontować, zgodnie z dyrektywą budynkową, nie tylko domy, ale wspólnoty mieszkaniowe, czy też spółdzielnie. Fachowcy mówią, że to koszt od półtora biliona do pięciu bilionów złotych. Jesteśmy po to, by zbudować w Parlamencie Europejskim większość, która Zielony Ład, te wszystkie złe propozycje zablokuje, która nie pozwoli okradać Polaków, okradać Europejczyków. Mam ogromny apel do wszystkich, bo o Zielonym Ładzie zaczęliśmy dyskutować, kiedy zaprotestowali rolnicy. Mimo to Trzecia Droga, w której też jest PSL, uznała że listę na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie będzie otwierała Róża Thun, która jest dokładnie za wszystkimi tymi złymi zmianami, które prowadzą do centralizacji, które prowadzą do przymusowej relokacji, jak również była za Zielonym Ładem. W związku z tym zapraszam rolników nie tylko do naszego sztabu, ale do tego, żeby głosowali na listę Prawa i Sprawiedliwości - powiedziała Europoseł PiS Anna Zalewska w Oleśnicy.

#TAKdlaZatrzymaniaPodwyżek #TAKdlaPolski


Lista aktualności