Silna współpraca Polski i Słowacji

- Cieszymy się, że relacje polsko-słowackie na wielu polach są znakomite. Nie tylko budujemy razem współpracę bilateralną, ale także współpracujemy w obszarze Grupy Wyszehradzkiej, Trójmorza i Unii Europejskiej - powiedział Premier Mateusz Morawiecki  po spotkaniu z Premierem Słowacji Eduardem Hegerem.

Podkreślił, że wśród tematów rozmów z Premierem Słowacji były m.in. połączenia komunikacyjne, które otwierają możliwości eksportowe, importowe, inwestycyjne, gospodarcze i biznesowe - m.in. Via Carpatia, która będzie przebiegała przez Słowację.

- Lata dobrej współpracy między Polską a Słowacją przyzwyczaiły nas do tego, że patrząc na wzajemne interesy, mamy wspólne cele i wspólne priorytety, o których dzisiaj rozmawialiśmy - mówił.

Oznajmił, że Europa Środkowa stała się w ostatnich latach, dzięki rozwojowi gospodarczemu, dzięki Słowacji i Polsce lokomotywą wzrostu gospodarczego.

- W obliczu pandemii pokazaliśmy, że łączy nas coś więcej niż tylko bliskość geograficzna. Polscy medycy pomagali na Słowacji, a wspólnie razem utrzymywaliśmy odpowiednią presję na KE, aby dostawy szczepionek były jak najszybsze - zaznaczył.

Lista aktualności