Przygotowaliśmy projekt skargi do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, dlatego, bo jesteśmy za polskim bezpieczeństwem

- Przypomnę wypowiedź ważnego polityka, posła do Parlamentu Europejskiego z Europejskiej Partii Ludowej, w której jest Platforma i Obywatelska i PSL, Niemca z CDU, który nazywa się Gahler. On jesienią ubiegłego roku w wywiadzie, mówił, że o ile przed 2015 rokiem rząd ówczesny, czyli rząd Ewy Kopacz zgodził się na imigrację i to było z punktu widzenia niemieckiego dobrym rozwiązaniem, o tyle rząd Prawa i Sprawiedliwości zdystansował się od tego, a więc można powiedzieć, że przeciwstawił się bardzo mocno paktowi migracyjnemu. Ten poseł miał nadzieję jesienią ubiegłego roku, że znowu zmieni się rząd w Warszawie na ten, który rządził przed 2015 rokiem i znów Polska będzie przyjmowała migrantów i rzeczywiście tak się stało, a więc te życzenia posła Gallerta się spełniają – powiedział Przewodniczący KP PiS Mariusz Błaszczak.


- Przygotowaliśmy projekt skargi do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, dlatego, bo jesteśmy  za polskim bezpieczeństwem, za interesem Polaków, za polską suwerennością, a przeciw rozwiązaniom, które zagrażają polskiemu bezpieczeństwu, zagrażają także polskiej suwerenności w obszarze decydowania o sprawach bezpieczeństwa, o sprawach migracyjnych, o sprawach azylowych. a skarga do TSUE może być wniesiona przez rząd. Są na to dwa miesiące, dlatego bardzo szybko rząd powinien nad tym dokumentem rozpocząć pracę, podpisać go i skierować do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Skoro służby rządowe, służby Donalda Tuska nie potrafiły, nie chciały przygotować takiej skargi, to my jako Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość, nie po raz pierwszy zresztą, ten rząd wyręczamy i taki dokument przygotowujemy. To jest skarga konkretnie na rozporządzenie, które wprowadza system potocznie zwany „przyjmuj, albo płać”, czyli system tzw. solidarności obowiązkowej – dodał Poseł PiS Krzysztof Szczucki.

Lista aktualności