Ponad 3 mld zł na Fundusz Dróg Samorządowych

Potrzebujemy działań stymulujących gospodarkę na wielu poziomach. Fundusz Dróg Samorządowych to element walki z efektami koronawirusa - powiedział Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej.

Dodał, że program ten to ponad 3 mld zł.

- Chcemy przeznaczyć dodatkowe środki na drogi samorządowe, żeby przekazać impuls rozwojowy dla samorządów, małych i średnich firm - oznajmił.

Podkreślił, że jest to jeden z największych programów modernizacyjnych w historii III RP. Spełnia jednocześnie kilka celów. To wielki program modernizacyjny, wielki program aktywizacji gospodarczej wielki program dla firm, wielki program tworzenia miejsc pracy dla pracowników budowlanych.

- Musimy wzmacniać te gałęzie gospodarki, które będą pomagały nam wydostać się z gospodarczych kłopotów, w jakie wpadamy na skutek koronawirusa. Jednym z tych działów jest dział budowy dróg - powiedział.

Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk Fundusz Dróg Samorządowych jest szansą dla małych i średnich firm na przetrwanie kryzysu.

- FDS to 6 mld zł w 2019 roku i 36 mld zł w najbliższych 9 latach. To tysiące kilometrów bezpiecznych dróg gminnych i powiatowych, których najczęściej używają Polacy, żeby się przemieszczać. To wysoki poziom bezpieczeństwa na drodze - stwierdził.

Lista aktualności