Polski Ład to powód do dumy

- Polski Ład to w praktyce unowocześnienie parku maszynowego, przy wsparciu państwa, zaangażowaniu techników i kadry zarządzającej. Ta firma dzięki temu ma przed sobą zupełnie nowe i lepsze perspektywy oraz możliwości - powiedział Premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w w Zakładzie Usług Taborowych REMTRAK w Libiszowie.

Zaznaczył, że inwestycje w Polskim Ładzie to nie tylko nowe miejsca pracy, ale także powód do dumy z rozwoju Polski.

- Remontujemy, odtwarzamy, tworzymy nowe linie, korzystamy z nowych rozwiązań technicznych - to mechanizm naczyń połączonych całej polskiej gospodarki, której częścią są takie firmy jak REMTRAK. Rozwój kolei musi być rozwojem wysokiej jakości - mówił.

Podkreślił, że ta firma jeszcze kilka lat temu była przeznaczona do likwidacji, ponosiła straty, ale rząd Prawa i Sprawiedliwości zabiegał o to, żeby przetrwała, żeby pojawiały się nowe zlecenia i inwestycje.

- Polityka rządu wobec kolei daje stabilizację. To z jednej strony modernizacja szlaków kolejowych, a z drugiej strony tabor. Naszym celem jest komfortowa, przewidywalna i bezpieczna polska kolej - dodał Minister Ministerstwo Infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Lista aktualności