Polski Ład to całościowe spojrzenie na powiaty, gminy w całej Polsce

- Chciałbym bardzo serdecznie pogratulować Panom Komendantom i Braci Strażackiej, ponieważ miałem możliwość zobaczyć nowoczesny obiekt, który powstał dzięki programowi modernizacji służb mundurowych. Wcześniej to miejsce nie rozwijało się - powiedział Premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Węgrowie.

Podkreślił, że Polski Ład to dziesiątki strażnic, które zawierają nie tylko wszystkie potrzebne wyposażenie, ale także sale edukacyjne, miejsca do uprawiania sportu oraz bardzo wiele innych, potrzebnych miejsc.

- Polski Ład to całościowe spojrzenie na powiaty, gminy w całej Polsce. To drogi, strażnice, obiekty sportowe, chodniki czy ogromny program infrastrukturalny. Wszystko to, co jest potrzebne do rozwoju naszej gospodarki - mówił.

Zaznaczył, że modernizację dróg, budowy poszczególnych obiektów dzięki Polskiemu Ładowi będą wykonywać lokalni przedsiębiorcy, którzy będą zatrudniać lokalnych pracowników. Zapewnił, że Polski Ład ma przełożyć się na ponad 500 tys. nowych miejsc pracy m.in. poprzez przyciąganie inwestorów i rozbudowę infrastruktury.

Lista aktualności