Polska ma ogromy potencjał

- Przed nami jest najlepszy dowód w jaki sposób zostały zmarnowane szanse i w jaki sposób wyrzucono pieniądze publiczne. Tutaj miała być piękna wspaniała elektrownia, dzisiaj mamy działkę, która jest porośnięta już w tej chwili krzakami, rosną drzewa i zostały zaangażowane w to środki publiczne, które ktoś uznał, że nie trzeba budować tej elektrowni, że nie trzeba inwestować. To jest uderzenie nie tylko w Ostrołękę, to jest uderzenie w całą polską gospodarkę, to jest uderzenie w polską energetykę, to jest uderzenie w polskie górnictwo.- mówiła Beata Szydło we poniedziałek w Ostrołęce podczas pierwszej podróży Szydłobusem.

Kandydatka Prawa i Sprawiedliwości na premiera podkreślała jak bardzo potrzebne jest wznowienie budowy bloku energetycznego.

- Ta elektrownia jest potrzebna dzisiaj tutaj w Ostrołęce, jest potrzebna na Mazowszu, jest potrzebna Polsce, jest potrzebna również dla Śląska, żeby ten węgiel stąd przywozić, jest przede wszystkim Polakom - informowała.

- Polska jest dużym krajem, ma ogromny potencjał. Musimy dać sobie szanse. Wszystkie kraje europejskie dbają o rozwój gospodarki w oparciu swoją produkcję i swój przemysł. To jest interes narodowy, którego każdy broni. To jest najistotniejsze- miejsca pracy, szanse i perspektywy na to żeby ludzie mogli zakładać rodziny, żeby mogli myśleć o mieszkaniach, o przyszłości swojej i swoich dzieci - dodała.

Wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości stwierdziła, że jednym z największych zadań przyszłego rządu jest zmniejszenie problemu emigracji Polaków.

- Nie możemy się zgodzić na to, żeby ludzie wyjeżdżali z Polski w poszukiwaniu pracy, skoro tutaj może powstać zakład, w którym tę pracę znajdą.

Beata Szydło mówiła również o potrzebie dialogu.

- Polsce potrzebna jest rozmowa, Polsce potrzebne jest porozumienie. Nawet kiedy do zrobienia są rzeczy trudne do zrealizowania, to można to zrobić. Tylko trzeba chcieć i rozumieć, że jeżeli nie będziemy dbali o własny przemysł, o własną gospodarkę to niedługo staniemy się państwem, w którym będą tylko montownie, hurtownie a żadnej produkcji opartej o polską myśl technologiczną - stwierdziła.

Natępnie kandydatka Prawa i Sprawiedliwości odwiedziła w Ostrołęce miejsce, gdzie powstanie Muzeum Żołnierzy Wyklętych a potem udała się do Pułtuska i Ostrowi Mazowieckiej.

 

Lista aktualności