Polska jest i będzie bezpieczna

- Bezpieczeństwo Polski zaczyna się od służby tych, którzy nad bezpieczeństwem czuwają. Za czasów naszych poprzedników zwijano Polskę lokalną. My te posterunki policji odtwarzamy i odbudowujemy. Ten tutaj został zbudowany od podstaw. Z około 800 posterunków Policji nasi poprzednicy zamknęli ponad 400. To oznacza, że policjant często do zdarzenia musiał dojeżdżać 50 czy 100 kilometrów. Dlatego od 1 roku naszych rządów przystąpiliśmy do programu odbudowywania posterunków policji w różnych powiatach i nasze dzieło kontynuujemy, żeby tych posterunków było coraz więcej. Dziękuję Wam drodzy funkcjonariusze za to, że stoicie na straży polskiego bezpieczeństwa i jesteście zawsze tam, gdzie Polacy was potrzebują - powiedział Premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w nowym posterunku Policji w miejscowości Nurzec-Stacja.

Kontynuując objazd udał się pod granicę polsko-białoruską.

- Jestem przy granicy polsko-białoruskiej i to tutaj miał być pierwszy atak na granicę Unii Europejskiej i to była próba, podczas której daliśmy radę. Łukaszenka zachęcany przez Putina przepychałby setki i tysiące imigrantów. My dbamy o bezpieczeństwo Polski i Polaków, a ta zapora jest najlepszym tego przykładem. Dziś ta granica jest szczelna, a przypadki przekroczeń są jednostkowe. Tutaj jest najlepszy dowód naszej skuteczności. Ta zapora została wybudowana zgodnie z planem i z budżetem i dziś jest gotowa, aby strzec polskiej granicy, ale też granicy Unii Europejskiej - oświadczył.

Dbanie o bezpieczeństwo Polski i Polaków dla rządu Prawa i Sprawiedliwości jest największą wartością. Premier będzie kontynuował program oraz w najbliższych dniach odwiedzi kolejne województwa w kraju.

Lista aktualności