Podpisanie porozumienia Zjednoczonej Prawicy

- Zostało zawarte porozumienie. Jestem przekonany, że dzisiejszy dzień dobrze zapisze się w naszej historii. Mamy przed sobą 3 lata do kolejnych wyborów. Jestem pewien, że będą one dobrze wykorzystane dla Polski - powiedział Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas podpisania porozumienia z liderami Zjednoczonej Prawicy.

Jak mówił, zostanie uczynione wszystko dla poprawy losu obywateli, a podpisane porozumienie jest tego gwarancją.

- Bardzo się cieszę, że doszło do potwierdzenia naszej jedności i stabilności. To porozumienie jest także porozumieniem wobec naszych wyborców i potwierdzenie realizacji naszego programu. Zwyciężyła odpowiedzialność. Zwyciężyła Polska - stwierdził Premier Mateusz Morawiecki.

Prezes Porozumienia Jarosław Gowin podkreślił, że przed Polską stoją wielkie wyzwania.

- Doszliśmy do wspólnych ustaleń dotyczących nowego programu rządowego na najbliższe trzy lata oraz do wspólnych ustaleń dotyczących nowej, bardziej skondensowanej struktury rządu. Będzie mniej resortów, dzięki temu rząd, z całą pewnością, będzie funkcjonował sprawniej - poinformował.

Lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro dodał, że "ostatnie lata to dobry czas dla Polski".

- Mamy prawo wnioskować, że kolejne lata też takie będą. Myślę, że ta dobra współpraca jest zapowiedzią, którą możemy jeszcze raz powtórzyć. Natomiast potwierdzeniem jej jest zawarta właśnie umowa i podpisane porozumienie - powiedział.Lista aktualności