Państwo powinno stać na straży prawa i bezpieczeństwa

- Polskie służby udaremniły przemyt kokainy o rekordowej wartości 3 mld zł - poinformował Premier Mateusz Morawiecki. Jak wyjaśnił przemyt początkowo trafił z Ekwadoru do Niemiec, gdzie nie udało się go wykryć, zrobiły to dopiero polskie służby.

- Państwo powinno stać na straży prawa i bezpieczeństwa. Poprzez ten udaremniony przemyt widać, jak dbamy o bezpieczeństwo nie tylko Polaków, bo znaczna część tego transportu szła również do Skandynawii, czy z powrotem do Niemiec - oznajmił.

Podziękował wszystkim funkcjonariuszom za niezwykle ważną funkcję.

- Dziękuję funkcjonariuszom za bezpieczeństwo, które dajecie Polakom, za wszystkie udaremnione przemyty, które - tak jak ten, o którym dzisiaj mówimy - mógłby być potężnym uderzeniem w zdrowie i życie, zwłaszcza młodych ludzi - powiedział.

Minister MSWiA Mariusz Kamiński podkreślił, że jest to historyczne osiągnięcie i największy sukces w historii polskiej policji jeżeli chodzi o wykrycie takiej ilości twardych narkotyków.

Poinformował także, iż polski rząd zatwierdził dziś i przyjął projekt ustawy o wsparciu służb mundurowych podległych Ministrowi Spraw Wewnętrznych.

- Mam nadzieję, że nowe przepisy prawa wejdą w życiu już w sierpniu - powiedział.

Lista aktualności