#NowaArenaProgramowa

- Kampania wyborcza 2019 będzie w dwóch turach. Każda z nich jest ważna. Stawką jest Polska i jej przyszłość. Polska dla wszystkich, czy Polska dla niektórych? - to pytanie ma wiele aspektów, a najważniejsze są dwa: równość i wolność - mówił Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas Konwencji Prawa i Sprawiedliwości.

Dodał, że ta kampania będzie rozstrzygała o tym, czy w Polsce równość i wolność będzie, czy zostanie podważona.

- Polacy chcą wolności i równości. To wartości głęboko zakorzenione w naszej kulturze, fundamentalne dla naszej cywilizacji, która wyrosła z chrześcijaństwa. Tą drogą, którą rozpoczęliśmy 3 lata temu, chcemy iść dalej - oznajmił.

Poinformował, że nowym punktem programu Prawa i Sprawiedliwości jest 500+ od pierwszego dziecka.

- Drugi punkt to wsparcie dla ludzi młodych, wchodzących w życie. Mamy w planie obniżenie PIT-u pracowniczego. Kolejnym aspektem będzie pomoc dla emerytów, w postaci „13stki” dla każdego emeryta - powiedział.

Kolejnym punktem jest przywrócenie połączeń pomiędzy powiatami i gminami.

- Oferujemy potężne wsparcie dla miast i wsi. To ważna rzecz, to podniesienie godności. Damy radę, bo udowodniliśmy, że potrafimy dobrze rządzić - stwierdził.

Premier Mateusz Morawiecki zaznaczył, że druga kadencja pozwoli zachować kierunek drogi, który został już dawno wytyczony.

- Polska zasługuje na więcej. Praca dla Polaków i dostatnia Polska, to nasze motto. Musimy wygrać te wybory, aby nadal zmieniać Polskę. Dla nas Europa, to europejskie zarobki. W tym kierunku idziemy. Przyszłości Polski nie buduje się poprzez zamianę złotówek na euro, czy sprowadzanie zagranicznych tramwajów. Buduje się ją poprzez zapewnianie pracy tutaj - oznajmił.

Podkreślił, że "droga do Europy, to droga, na której Polska jest jej sercem".

- Nasz program, który dziś został przedstawiony, to program na najbliższe miesiące i lata. Stoi on na fundamencie wiarygodności. Obniżyliśmy każdy istotny podatek - CIT dla małych i średnich firm, akcyzowy, VAT. Chcemy służyć Polskim Rodzinom. Nasz wielki program jest programem, który wiemy jak sfinansować - powiedział.

Lista aktualności