Nie ma w Polsce alternatywy dla węgla

-Serce przemysłowe Polski tutaj bije, ale nieudolne rządy doprowadziły do tego, że to serce ma niemal stan przedzawałowy - mówiła Beata Szydło o podczas wtorkowej konferencji prasowej w Bytomiu.

Czy wiarygodny jest lekarz, który do tego stanu zawałowego doprowadził, a dzisiaj mówi, że oto znalazł receptę i będzie już wiedział jak leczyć? Czy wiarygodny jest rząd, który przez tyle lat nie potrafił wykorzystać szansy i nie potrafił stworzyć tutaj, na Śląsku, ale również w innych regionach kraju - tam gdzie był polski przemysł, gdzie jest szansa, żeby polski przemysł był budowany, dobrego programu i strategii? Nie zrobiono niczego, żeby te 8 lat wykorzystać na to, aby dzisiaj Polska mogła powiedzieć: tak, mamy dobrze rozwijający się polski przemysł, budujemy polski przemysł, jesteśmy konkurencyjni. Te lata zostały zmarnowane - dodała.

Kandydatka Prawa i Sprawiedliwości na premiera w swej wypowiedzi odniosła się do rządowego Programu dla Śląska.

- Dzisiaj nagle okazuje się, że jest pomysł, może być inaczej. Czy to jest wiarygodne? Czy rzeczywiście nie jest tak, że dzisiaj słyszymy o jakichś programach tylko i wyłącznie dlatego, że jest kampania wyborcza, ale konkretów nie ma, a po wyborach okaże się, że znowu będzie likwidacja kopalń? - pytała.

Wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości przedstawiła pomysły partii na rozwiązanie problemów górnictwa.

- Trzeba rozmawiać o tym, żeby budować nowe rynki zbytu dla polskiego węgla i o tym, żeby tworzyć nowe technologie węglowe. Te programy są, tutaj na Śląsku są ludzie, którzy wiedzą jak to zrobić. My zrobimy wszystko, żeby program rozwoju polskiego przemysłu, budowanie polskiego przemysłu, polska gospodarka oparta o polski węgiel miała priorytetowe zielone światło w czasie, kiedy będziemy rządzili - deklarowała.

Tego dnia w Gdańsku Beata Szydło spotkała się z przewodniczącym NSZZ “Solidarność” Piotrem Dudą, gdzie rozmawiali o referendum i konieczności zadania dodatkowych pytań.

-Z Piotrem Dudą podpiszemy wniosek o poszerzenie referendum m.in. o pytanie dotyczące wieku emerytalnego - informowała.

Lista aktualności