Najważniejsze wybory coraz bliżej

- Wybory są za niespełna dwa miesiące, a ich stawka  będzie wysoka. Decyzja, którą podejmą Polacy 15 października będzie odnosiła się do tego, jaka będzie Polska. Ważne, aby w podjęciu tej decyzji odnieść się do czynów, a nie do słów, bo mówić można wszystko. Mój Śp. Brat, Prezydent Lech Kaczyński ostrzegał przed Rosją w 2008 roku. Nasi przeciwnicy nie wzmacniali Wojska Polskiego ani sojuszu z USA. Oni zaczęli likwidować jednostki wojskowe, a obrona Polski miała być na linii Wisły – mówił Premier, Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński w Sokołowie Podlaskim.

Jak dodał, w czasie rządów PO-PSL mieliśmy okazję do wzmocnienia naszej obecność w NATO.

- Rząd D. Tuska nie sfinalizował kwestii amerykańskich baz w Polsce. To były działania przeciwko bezpieczeństwu Polski. Dla Platformy Obywatelskiej prawda nt. bezpieczeństwa jest kompromitująca. Politycy powinni pamiętać o tym, że kwestie bezpieczeństwa są bardzo ważne. Za naszą wschodnią granicą jest wojna, a na Białorusi obecna jest Grupa Wagnera. Nasi przeciwnicy mówią, że są za zbrojeniem armii. To jest kłamstwo! Oni manipulują opinią publiczną, a to nie ma nic wspólnego z demokracją. Za rządów PO-PSL było wysokie bezrobocie i panował głód wśród dzieci. Platforma Obywatelska kłóciła się z nami, że bezrobocie za ich rządów nie wynosiło 15%, a 14,4%. Proszę pamiętać, że były wtedy powiaty, w których bezrobocie przekraczało 30% - oznajmił.

Jak powiedział, w czasie rządów Platformy Polacy zarabiali kilka złotych za godzinę pracy.

- Po 2015 roku się to zmieniło. Wzrost poziomu życia jest dziś szybki. Nasz rząd dba o ludzi. Wprowadziliśmy program 500Plus, a od 1 stycznia 2024r. będzie 800Plus. Nasi poprzednicy nie interesowali się tym na jakim poziomie żyją Polacy. Im zależało na interesach zewnętrznych nie wewnętrznych. D. Tusk prowadził politykę pod dyktando Niemiec, ale kłaniał się również Rosji. Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu powstanie Komisja ds. badania rosyjskich wpływów na bezpieczeństwo Polski – stwierdził.

Zaznaczył, iż nasz rząd zadbał, aby Polska się rozwijała.

- Prowadzimy politykę zrównoważonego rozwoju. To polega na realizacji inwestycji, które mają służyć mieszkańcom. Jeżeli będziemy rządzić przez kolejne lata to nasza polityka będzie kontynuowana. Jeżeli zwyciężymy to będziemy nadal rozwijać nasz kraj. Naprawimy również sądownictwo w naszym kraju. Polska będzie bardziej bogatsza, dogonimy Zachód! Trzeba pójść na wybory, aby zrobić dla Polski jeszcze więcej, aby m. in. polityka mieszkaniowa mogła się rozwijać. Do tego potrzebujemy poparcia Polaków! Dla Polski jest tylko jedna, dobra alternatywa - to Prawo i Sprawiedliwość! Jestem przekonany, że 15 października zwyciężymy! – poinformował.


Lista aktualności