Mamy do czynienia z wielkim oszustwem wyborczym #Koalicja13grudnia

- Od dwóch miesięcy obserwujemy dużą dynamikę zmian w podmiotach publicznych, podmiotach Spółek Skarbu Państwa, urzędach, instytucjach. Co do zasady, mamy pełną świadomość i akceptację dla zmian, które się dzieją, ponieważ ekipa rządząca, większość koalicyjna ma prawo do przeprowadzania tego typu zmian. Natomiast mamy z tyłu głowy i też słyszymy to, co mówią dzisiaj wyborcy Koalicji Obywatelskiej, Trzeciej Drogi i Lewicy w kontekście składanych obietnic w trakcie kampanii wyborczej, jak te procesy rekrutacyjne, jak te procesy angażujące w SSP miałyby wyglądać. Zachęcam do zerknięcia do 100 konkretów, a dokładnie to jest 68 konkret, który mówi, że będą transparentne konkursy z pominięciem jakichkolwiek relacji rodzinnych i politycznych. Jak zerkniemy – w konfrontacji z tym konkretem – na Radę ds. Spółek, która akceptuje kandydatów do Rad Nadzorczych i Zarządów SSP – to niestety wygląda to dramatycznie. Średnio statystycznie, co druga, a nawet i częściej z akceptowanych osób przez Radę ds. SSP jest nominatem partyjnym. Ja się pytam, gdzie są te konkursy? My będziemy to badać w Ministerstwie Aktywów Państwowych, będziemy chcieli dokumentacji konkursowej. Oczywiście jest to retoryczne pytanie, bo tych dokumentów nie ma - Poseł PiS Waldemar Buda.

- Mamy do czynienia z wielkim oszustwem wyborczym #Koalicja13grudnia. Obiecywali konkursy, obiecywali działania zgodne z prawem, a mamy do czynienia z czystą hucpą polityczną. Zachęcam do tego, aby media obserwowały, co się dzieje na walnych zgromadzeniach Spółek Skarbu Państwa, gdzie następuje ta wymiana kadry, wymiana członków Rad Nadzorczych i niestety elementem, który determinuje do tych zmian nie są kompetencje, a są to osoby związane politycznie z politykami #Koalicja13grudnia. Trzecia Droga obiecywała całkowite odpolitycznienie SSP, dziś wiemy, że droga do SSP prowadzi właśnie przez Trzecią Drogę. Dobrym przykładem jest choćby to, co dzieje się w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. To, co robi minister Hennig-Kloska, gdzie upycha kolegów politycznych. Na to zgody nie powinno być i mam nadzieję, że opinia publiczna będzie przypominała te słowa, które były wypowiadane przez polityków Platformy Obywatelskiej i Trzeciej Drogi. My, w ramach akcji #POlityczneSpółki będziemy przypominać, że konkret 68 to była jedna wielka bujda, że #Koalicja13grudnia robi w tym momencie skok na spółki. Tak, jak wcześniej robiła skok na media publiczne i skok na prokuraturę teraz przeprowadza skok na SSP - Poseł PiS Andrzej Śliwka.

- Polacy zostali zrobieni w konia. Jedna wielka ściema, która każdego dnia okazuje się coraz większą ściemą. Polacy myśleli, że #Koalicja13grudnia (Trzecia Droga, Platforma Obywatelska i Lewica) idzie do wyborów, aby coś zmienić, aby odnowić rzeczywistość w naszym kraju. Zarzucali Zjednoczonej Prawicy, że prezesi zasiadający w spółkach byli powiązani ze środowiskiem Zjednoczonej Prawicy. My nigdy nie ukrywaliśmy, że stawiamy na naszych fachowców, że powierzamy stery SSP ludziom, którym ufamy i mają podobne myślenie na sposób rozwoju naszego kraju. Natomiast ta koalicja, która startowała przeciwko nam mówiła, że wprowadzi obiektywne, transparentne kryteria i konkursy. Wspomnieli to w swoich 100 konkretach, dokładnie w punkcie 68. Widzimy jak jest rzeczywiście, mamy do czynienia z #PolityczneSpółki - Poseł Jan Kanthak.
Lista aktualności