Idziemy dobrą drogą w kierunku państwa dumnego, dostatniego i szczęśliwego

- Stoimy przed decydującym momentem. Idziemy dobrą drogą w kierunku państwa dumnego, dostatniego i szczęśliwego. Wasze zaangażowanie zadecyduje o tym, czy będziemy mogli kontynuować nasze wysiłki dalszej naprawy Polski - mówił Premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami Przemyśla.

Dziękował za liczne przybycie i podkreślił, że Przemyśl to jedno z najpiękniejszych, z najstarszych polskich miast. To miejsce symboliczne.

- Do 2015 roku państwo było „uśpionym, nocnym stróżem”. Wówczas z kraju wypływało bardzo dużo pieniędzy poprzez mafie VAT-owskie, brak jakości zarządzania i rządzenia dochodziło do wielu patologii. My przystąpiliśmy do naprawy tego systemu - oznajmił.

Zaznaczył, że programy Prawa i Sprawiedliwości, które zaczęto wdrażać, polegały na przesunięciu środków z budżetu dla polskich rodzin, dla emerytów, dla niepełnosprawnych, dla osób najbardziej potrzebujących.

- Uszczelniliśmy system podatkowy, by zbudować solidne finanse publiczne. Fundament stabilności finansowej jest niezwykle ważny. Obniżamy ZUS, obniżyliśmy CIT dla małych i średnich przedsiębiorstw, budujemy polski kapitał, polską własność - przypomniał.

Dodał, iż Rząd PiS zrekompensował podstawowe deficyty w polityce społecznej III RP, walczy o prawdę historyczną, o honor polskich Bohaterów.

- To tworzy polską dumę narodową, chcemy opowiadać o niej całemu światu - powiedział.


Lista aktualności