Był Plus Jest Minus - raport z pierwszego półrocza rządu Donalda Tuska

Pół roku to wystarczający okres, aby oddzielić skutki działań poprzedników od tych prowadzonych przez nową koalicję. Pozwala to na rzetelną ocenę wpływu polityki obecnego rządu na sytuację kraju i obywateli. Zespół Pracy dla Polski pod przewodnictwem Mateusza Morawieckiego, Wiceprezesa Prawa i Sprawiedliwości, intensywnie pracował nad oceną działań nowego rządu. Wyniki ich pracy są miażdżące i zostały zaprezentowane w specjalnym raporcie, który jest już dostępny do pobrania i samodzielnej oceny.

Raport szczegółowo przedstawia stan Polski i Polaków w kluczowych obszarach działalności państwa, w tym:

  • Polityka społeczna, zdrowotna, edukacyjna i bezpieczeństwo: Jakie zmiany zaszły w tych kluczowych sektorach?
  • Realizacja inwestycji: Jaki jest stan kluczowych inwestycji mających znaczenie dla rozwoju gospodarczego, bezpieczeństwa militarnego, energetycznego i socjalnego?
  • Pozycja międzynarodowa Polski: Jak wygląda obecna pozycja naszego kraju na arenie międzynarodowej?
  • Stan gospodarki: Jakie są perspektywy rozwoju polskiej gospodarki pod rządami Koalicji Obywatelskiej, Trzeciej Drogi i Lewicy?

- Zostawiliśmy państwo bardziej sprawiedliwe i bardziej równomiernie rozwinięte. Zrealizowaliśmy, rozpoczęliśmy lub przygotowaliśmy inwestycje, które pozwolą Polsce nie tyle na przyspieszenie, co skok rozwojowy. Żaden polski rząd od obalenia komunizmu nie miał na starcie lepszej sytuacji niż obecny.- podkreślił Mateusz Morawiecki - Niestety pierwsze pół roku obecnego rządu pokazało, że moje polityczne obawy i nadzieje z tym związane były płonne. Materializują się za to obawy, które wyrażaliśmy w czasie ostatniej kampanii parlamentarnej, o braku programu dla Polski oraz podporządkowaniu interesów Polski interesom europejskich koalicjantów dzisiejszego obozu władzy.

Raport ostrzega przed negatywnymi konsekwencjami polityki obecnej ekipy rządzącej, które mogą wpłynąć na jakość życia polskich rodzin w najbliższej przyszłości. Przedstawia również, jakie skutki może mieć kontynuacja ich polityki dla przyszłych pokoleń.

Raport "Był Plus Jest Minus" pokazuje prawdę o pracy Koalicji 13 grudnia. Jest to zbiór faktów i konkretów, które będą miały poważne konsekwencje dla milionów Polaków już w drugim półroczu 2024 r., w przeciwieństwie do listy 100 obietnic, którymi szef obecnego rządu przekonywał Polaków do oddawania głosów na jego partię.

Zapraszamy do pobrania raportu i samodzielnej oceny sytuacji Polski po sześciu miesiącach rządów polityków, których naczelnym hasłem była "zmiana".

Dowiedz się więcej i pobierz raport


Lista aktualności