Bezpieczna Polska

W niedzielę 1 października odbyła się Konwencja Prawa i Sprawiedliwości w Katowicach.

Premier Jarosław Kaczyński porównał podejście do kwestii bezpieczeństwa rządu PO-PSL i Prawa i Sprawiedliwości.

- Nasi poprzednicy likwidowali posterunki policji oraz jednostki wojskowe. Bezpieczeństwo Polski zewnętrzne i wewnętrzne było czymś, co traktowano jak sferę widowiska. W 2015 roku mieliśmy 95 tys. żołnierzy, a dziś mamy 175 tys. żołnierzy. Nasi poprzednicy godzili się na podporządkowanie wobec Niemiec i Rosji. Oni nie dbali o nasze bezpieczeństwo. Uważali, że skoro nie ma środków to trzeba zmniejszyć armię. Obrali koncepcję obrony kraju na linii Wisły. Ta linia jest linią hańby D. Tuska - podkreślił.

Zaznaczył, że celem rządu jest dogonienie Zachodu.

- Celem tysiąclecia jest dorównanie bogatym państwom Zachodniej Europy. I to nie kiedyś, za 50 czy 100 lat, ale w ciągu 10 lub kilkunastu lat, gdy chodzi o Niemcy. To jest dzisiaj nasz cel, cel możliwy do zrealizowania, ale on w najwyższym stopniu nie odpowiada naszym sąsiadom - powiedział.

Oznajmił, że chcemy być w UE, ale jako państwo suwerenne.

- Chcemy być w Unii Europejskiej, ale pozostać suwerennym państwem. Chcemy reparacji od Niemiec, to jest ważna część naszego programu. Tonie tylko wymiar finansowy, ale i kwestia naszej godności - dodał.

Podczas Konwencji głos zabrali także Marszałek Sejmu Elżbieta Witek, Premier Mateusz Morawiecki, Wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej Paweł Wdówik.

- Jesteśmy jednym Narodem, który mieszka w jednej Ojczyźnie. D. Tusk chciał obrony kraju na linii Wisły. To jest haniebna decyzja. D. Tusk znajdzie się na czarnych kartach naszej historii tak jak Targowica - mówiła Marszałek Sejmu. - Pustymi słowami są słowa D. Tuska o pomocy kobietom. D. Tusk nie zna kobiet i nie wie czego kobiety potrzebują. Dla kobiet ważne jest poczucie bezpieczeństwa i przestrzeganie ich godności - dodała.

Premier Mateusz Morawiecki zaznaczył, że przed Polską stoi fundamentalny wybór. 

- Polacy odpowiedzą na pytanie, jaka będzie Polska? Czyja ona będzie? Odpowiemy na pytanie, czy Polska będzie suwerenna, czy będzie wrażliwa na słabszych i silna militarnie? Na te pytania odpowiemy już za kilkanaście dni - powiedział.

Wiceminister Paweł Wdówik odniósł się do problemu osób niepełnosprawnych.- Dzięki temu, co zrobił Pan Premier Jarosław Kaczyński, dzięki przebudowani umyślenia o osobach niepełnosprawnych ja nie jestem podopiecznym, a osobą, która działa i ma realny wpływ na rzeczywistość. Dzięki odwadze Premiera Mateusza Morawieckiego zostałem powołany na stanowisko pełnomocnika ds. osób niepełnosprawnych - powiedział.

Europoseł PiS Dominik Tarczyński podziękował Prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu i dodał: Chcemy silnej i bogatej Polski. To wszystko jest możliwe dzięki Panu Premierowi Jarosławowi Kaczyńskiemu.

Zwrócił także uwagę na problem nielegalnych imigrantów. 

- Na Lampedusie sytuacja jest fatalna. Kobiety nie czują się tam bezpiecznie. Obrazy z Lampedusy są przerażające. Dlatego proszę, aby nie dać się oszukać. Bądźcie dumni z Polski i głosujcie na Prawo i Sprawiedliwość! - zaapelował.

Lista aktualności