Bezpieczeństwo Polaków jest dla nas priorytetem

- Premier Beata Szydło stanowczo powiedziała dziś, że w kwestii uchodźców, Polska nie da się zastraszyć Komisji Europejskiej. Bezpieczeństwo regionu, Polaków i Grupy Wyszehradzkiej jest dla nas priorytetem i nigdy nie zgodzimy się na szantaż i dyktowanie takich warunków - powiedział Minister w KPRM Paweł Szefernaker na antenie TVP Info.

Przypomniał, że Rząd Ewy Kopacz zgodził się na przyjęcie uchodźców przez Polskę, ponieważ wówczas podpisywano każdy dokument, bez żadnej refleksji.

- Rozwiązania problemu uchodźców należy szukać poza granicami Unii, ponieważ jest to jedyna droga, która przyniesie skuteczne rezultaty - stwierdził.

Mówiąc o Rządowym Programie 500+ zaznaczył, że przerósł on oczekiwania wielu osób.

- Program 500+ spełnia swoje zadanie, a Polacy są z niego zadowoleni. Naszym celem jest jednak jego ulepszenie, zmiana pewnych kwestii. O korektach poinformują zapewne Minister Rafalska lub Premier Szydło we właściwym czasie - oznajmił.

Zwrócił uwagę, że Kongres Innowatorów z udziałem Premierów Grupy Wyszehradzkiej, który odbył się w Warszawie, pokazał wielkie możliwości młodych przedsiębiorców.

- Grupa Wyszehradzka będzie stawiać na młodych, wykształconych i kreatywnych ludzi, bo tam, gdzie jest wspólny interes, trzeba iść razem, stwarzając dobrą drużynę - powiedział Minister w KPRM Paweł Szefernaker.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Ministrem Pawłem Szefernakerem.

Lista aktualności