12.06.2020
Wracamy do normalnej współpracy

– Epidemia koronawirusa zgotowała ostatnio bardzo trudną perspektywę dla całej Europy i świata. Cieszę się, że przechodzimy ją wspólnie z Litwą jako przyjaciele i z powrotem wracamy do normalnej współpracy na wielu polach – mówił Premier Mateusz Morawiecki, który spotkał się z Premierem Sauliusem Skvernelisem na polsko-litewskim przejściu granicznym Budzisko-Kalvarija.

Dodał, że współpraca to wymiana handlowa, wymiana gospodarcza, ale także wzajemne wizyty, ruch turystyczny.

– Gratuluję Litwie i Premierowi tego, w jaki sposób zarządzał krajem w tym bardzo trudnym czasie pandemii. Dzisiaj szczególnie cieszę się, że wracamy do normalnych kontaktów. Przed nami bardzo ważny okres negocjacji wieloletniej perspektywy budżetowej, a także Europejskiego Funduszu Odbudowy – oznajmił.

Jak podkreślił, w czwartek, w ramach Grupy Wyszehradzkiej, wypracowano do niego wspólne i spójne, jednolite stanowisko.

– Patrząc na naszą bliską współpracę z Litwą i V4 wiem i widzę, jaką siłę stanowi Europa Centralna wobec nadchodzących negocjacji – stwierdził.

Przypomniał, że Prezydent Lech Kaczyński i Prezydent Valdas Adamkus doskonale wiedzieli, że Litwa i Polska, razem, również w Europie będą mogły osiągnąć więcej, i to się dzieje.

Przeczytaj również

Oświadczenie

Pani Beata Bieniek-Wiera, zasiadająca w Radzie Nadzorczej Spółki Restrukturyzacji Kopalń S.A. w Bytomiu (spółce Skarbu Państwa), została ujęta na „Liście kolesi” publikowanej na stronie kolesie.pl. Oświadczamy, że nie są nam...