23.03.2016
Wierzę, że razem stworzymy program aktywności obywatelskiej

– Chcemy dać Państwu narzędzia dla dobrego funkcjonowania społeczeństwa obywatelskiego. (…) Wierzę, że razem stworzymy program aktywności obywatelskiej – powiedziała Premier Beata Szydło w KPRM podczas konferencji, której celem była prezentacja założeń Narodowego Programu Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

Szefowa Rządu mówiła o realizowaniu polityki obywatelskiej. 

– Wielką wartością jest to, że organizacje pozarządowe realizują politykę najważniejszą – politykę obywatelską. Aktywność w tym zakresie udaje się kiedy autentycznie gromadzi ludzi chcących działać. Chcemy, aby Polska była w awangardzie państw budujących realne społeczeństwa obywatelskie – stwierdziła.

Beata Szydło podkreśliła jak ważna jest solidarność państw europejskich w obliczu zagrożeń.

– Dziś potrzebujemy dialogu, rozmowy i współdziałania. W tragicznych sytuacjach należy łączyć się w solidarności, ale potrzebujemy przede wszystkim skutecznych działań. Potrzebujemy solidarności, która przekłada się na konkretne działanie. (…) Europa nie może się bać. Europa musi powiedzieć dość – oświadczyła Premier.

Wicepremier Piotr Gliński, podczas konferencji, mówił o poprawie funkcjonowania społeczeństwa obywatelskiego.

– Mamy wciąż wiele do zrobienia w kwestii funkcjonowania społeczeństwa obywatelskiego. Potrzebne są do tego narzędzia dane od państwa. (…) Nakłady finansowe na społeczeństwo obywatelskie to najlepsze, często niedoceniane inwestycje w przyszłość państwa -powiedział.

Piotr Gliński podkreślił również konieczność budowania silnej wspólnoty obywatelskiej w całej Europie.

– Potrzebujemy Europy przebudzonej, pełnej nadziei i silnej wspólnotą obywatelską – powiedział Wicepremier Gliński.

 

 

Przeczytaj również

Oświadczenie

Pani Beata Bieniek-Wiera, zasiadająca w Radzie Nadzorczej Spółki Restrukturyzacji Kopalń S.A. w Bytomiu (spółce Skarbu Państwa), została ujęta na „Liście kolesi” publikowanej na stronie kolesie.pl. Oświadczamy, że nie są nam...