19.04.2021
Szczepienia w przedsiębiorstwach i zakładach pracy

– Wszyscy razem solidarnie powinniśmy wykonać ten jeden krok. Wszystkie dane spływające ze świata medycyny potwierdzają prawidłowość – musimy osiągnąć poziom odporności zbiorowej – powiedział Premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w centrali KGHM Polska Miedź S.A. w Lubinie.

Podkreślił, że wdrażane są nowe zasady i ścieżki szczepień, a przełomem będą szczepienia w pracy.

– Przed nami kluczowe miesiące. Skorzystajmy z tej wielkiej szansy, jaką daje nam Narodowy Program Szczepień – mówił.

Przekazał, że od II połowy maja zostaną wdrożone szczepienia w przedsiębiorstwach i zakładach pracy.

– Reorganizujemy cały proces, żeby wszystkie szczepionki mogły zostać wykorzystane jak najszybciej. To kluczowe tygodnie przed nami. Nie zmarnujmy tej okazji do szybkiego powrotu do normalności – zwrócił uwagę.

Minister w KPRM Michał Dworczyk poinformował, że jutro zostanie zmienione rozporządzenie dzięki któremu kiedy istnieje ryzyko zmarnowanie szczepionki, będzie można ją wykorzystać dla każdej osoby powyżej 18 r.ż.

Przeczytaj również

„Samorząd przyszłości”. Debata programowa PiS: Powrót do wielkich inwestycji i rozwój każdej gminy

9 maja odbyła się kolejna debata z cyklu „Myśląc Polska – Alternatywa 2.0”, zatytułowana „Samorząd przyszłości”. Liderzy Prawa i Sprawiedliwości przedstawili program zrównoważonego rozwoju kraju, ostro krytykując powrót obecnych władz...