13.05.2020
Stanisław Karczewski rezygnuje z funkcji Wicemarszałka Senatu

– Postanowiłem zrezygnować z funkcji Wicemarszałka Senatu. Czuję się przede wszystkim potrzebny dla pacjentów. Zdecydowałem się na powrót do pracy w szpitalu, ale w dalszym ciągu będę aktywnym politykiem. Na funkcję nowego Wicemarszałka rekomendujemy Marka Pęka – oznajmił Stanisław Karczewski.

Jak dodał, to młody i zdolny polityk.

– Jestem przekonany, że będzie sprawował tę funkcję bardzo dobrze – stwierdził.

Senator Marek Pęk podkreślił, że jest to dla niego wielkie zobowiązanie.

– Jeśli zostanę wybrany, będę starał się realizować tę funkcję jak najlepiej. Złożymy pismo, aby ten wybór został przeprowadzony jeszcze na tym posiedzeniu Senatu – poinformował.

Dodał, że Senat w obecnej sytuacji służy opozycji do walki z rządem.

– Przed nami wielkie zadanie. Potrzebujemy mobilizacji i aktywności naszych Senatorów – powiedział.

Przeczytaj również

„Samorząd przyszłości”. Debata programowa PiS: Powrót do wielkich inwestycji i rozwój każdej gminy

9 maja odbyła się kolejna debata z cyklu „Myśląc Polska – Alternatywa 2.0”, zatytułowana „Samorząd przyszłości”. Liderzy Prawa i Sprawiedliwości przedstawili program zrównoważonego rozwoju kraju, ostro krytykując powrót obecnych władz...