30.08.2019
Spotkanie z wojewodami

– Dzisiaj bardzo ważny dzień, w którym pokazujemy, w jaki sposób konstruktywnie możemy rozwijać współpracę między rządem a samorządami. Państwo jako jedność buduje wartość dla obywateli, dla wszystkich Polaków – mówił Premier Mateusz Morawiecki podczas narady z wojewodami.

Przedstawiono dwa programy. Pierwszy to wymiana taboru karetek. 200 ambulansów trafi do województw.

– Podkreślamy jak ważna jest rola służby zdrowia, ratowników i jednocześnie pokazujemy, jak ważna jest modernizacja sprzętu – oznajmił.

W kwestii Funduszu Dróg Samorządowych, zaznaczył, że Rząd chce, aby wszystkie drogi były dobrze ze sobą połączone, żeby przebiegały przez polskie wsie i miasteczka – żeby nie było wykluczenia terytorialnego.

– Stoimy twarzą do obywateli, staramy się zapewnić realizację potrzeb i cieszę się, że w wielu województwach tak się stało – kontynuował.

Poinformował, że w związku ze skażeniem Wisły powołano sztab kryzysowy.

– Wojsko jest na rekonesansie i będziemy tworzyć most pontonowy dla alternatywnego rurociągu. Pokazujemy sprawność państwa i to, że może skutecznie pomóc samorządowi – powiedział.

Przeczytaj również

Oświadczenie

Pani Beata Bieniek-Wiera, zasiadająca w Radzie Nadzorczej Spółki Restrukturyzacji Kopalń S.A. w Bytomiu (spółce Skarbu Państwa), została ujęta na „Liście kolesi” publikowanej na stronie kolesie.pl. Oświadczamy, że nie są nam...